03.12.2013 14:26


Aktuálně: Novou halu v Kohoutovicích využijí i cirkusoví akrobaté

Autor: Miroslav Vozdecký | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Cirkus LeGrando fungující při středisku volnočasových aktivit Lužánky má konečně ideální tréninkové podmínky. V brněnských Kohoutovicích totiž vyrostla a v úterý dopoledne byla slavnostně otevřena prostorná multifunkční hala. Stála deset milionů korun.

Autor: Miroslav Vozdecký

Brno - Za přítomnosti představitelů Jihomoravského kraje, brněnských Kohoutovic a pracovníků střediska volného času Lužánky byla dnes v deset hodin dopoledne otevřena multifunkční hala. „Sen, který měla paní vedoucí Legata deset let se konečně splnil,“ řekl starosta městské části Brno-Kohoutovice Petr Šafařík.

Legato je jedním z pracovišť střediska volného času Lužánky. Svoji činnost zahájilo v roce 1999. Dětem, mládeži i dospělým nabízí široké spektrum zájmových činností s cílem podporovat pozitivní rozvoj jejich osobností.

 

 

 

 

 

 

 

Od letošního léta rostla na zahradě Legata multifunkční hala. Již při projektování se myslelo na její budoucí využití. „Výstavba multifunkčního sálu, zejména jeho výška celých šest metrů, umožní plně rozvinout veškeré aktivity Cirkusu LeGrando a samozřejmě nabídne i mnohá další využití,“ uvedl Šafařík.

Otevření haly na Stamicově ulici přihlíželi i obyvatelé brněnských Kohoutovic.

Slavnostního přestřižení pásky se ujali Petr Šafařík, starosta městké části Brno-Kohoutovice, Milada Jovanovská, vedoucí pracoviště Legato a Milan Appel, ředitel střediska volného času Lužánky.

Při příležitosti otevření multifunkčního sálu si členové Cirkusu LeGrando připravili působivé vystoupení plné akrobatických prvků a vzdušného baletu.

Hala nabízí unikátní tréninkový prostor pro zmiňovaný cirkus. Využívána bude ovšem i k dalším sportovním a kulturním akcím. „Ze zkušenosti víme, že investice do výchovy vzdělávání se časem vrátí, i když je to běh na dlouhou trať,“ uzavřela vedoucí pracoviště Legato Milada Jovanovská.

Klíčová slova: Legato, Lužánky, cirkus, multifunkční hala

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.