22.11.2017 23:31


Aktuálně: NIGHT PARK run cup zná vítěze všech svých kategorií

Autor: Veronika Matúšová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Díky běžeckému závodu NIGHT PARK run cup si běžci i milovníci Nordic Walkingu různého věku zasoutěžili 22. listopadu ve večerních Lužánkách. Akce organizované In-line akademií se kromě dětí a tříčlenných týmů mohli zúčastnit i dospělí, které pravidla následně rozdělila na dvě kategorie - starší a mladší čtyřiceti let. "Jde už o druhou večerní soutěž tohoto podzimu, kromě toho se věnujeme třeba běhu se zvířaty," řekla organizátorka Gabriela Dostálová. Absolutním vítězem se stal Filip Ospalý.

Brno – Večerního závodu NIGHT PARK run cup se 22. listopadu zúčastnilo několik desítek dospělých a dětí. Právě nejmenší běžci se pustili do závodění jako první už v pět hodin odpoledne. Následovali je junioři a dospělí, z nichž se na prvních třech příčkách umístili Filip Ospalý, Petr Šťastný a Lukáš Soural. Z běžkyň byly nejlepší Eliška Hutová Vlachová, Pavla Ferenčáková a Pavlína Jordánová. Titul nejrychlejšího týmu vybojovali VUT Trail Runners a kategorii Nordic Walking ovládla Mirka Jílková.


Zájemci se mohli na závod registrovat do půl šesté v kavárně Mezipatra. Ti, kteří to udělali přes internet, si jen vyzvedli své závodní číslo. Kromě nabízeného sportovního oblečení se mohli budoucí závodníci v kavárně pokochat dresy a poháry.

Nejmladší závodníci se začali na startu shlukovat od půl šesté. Čekala je trasa dlouhá 300 metrů.


Zdálo se, že každý závodník má v publiku svou podporu, malého běžce na trati často vystřídal jeho rodič.

Moderátor působil jako podpora i organizátor. Sportovce průběžně informoval o jejich časech a na konci vyhlašoval jména vítězů.

Chladné počasí běžcům nebránilo v úsměvu. Společně se rozcvičovali a následně podporovali při výkonu, který se v hlavní kategorii rovnal třem okruhům parkem.


V čele každé kategorie jel jeden z organizátorů na kole s čelovkou.


"Dnes jsem předvedla horší výkon než na minulém závodě, škoda," řekla jedna ze závodnic v Nordic Walkingu po dvou splněných okruzích.

Na stupních vítězů převzali medaile a diplomy postupně všichni vítězové jednotlivých kategorií.

Závodní skupinu tvořila vždy trojice sportovců. V letošním roce se zájemci budou moct zúčastnit ještě dvou závodů ve tmě, první z nich se uskuteční 29. listopadu a druhý 20. prosince.

Klíčová slova: běh, Night Park Run Cup, Brno, Lužánky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.