08.05.2015 19:12


Aktuálně: Nadšenci předvádí své taneční dovednosti v královehradecké filharmonii

Autor: Křivánková Andrea | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hlavním sálem filharmonie v Hradci Králové se dnes rozezněla hudba a jindy prázdné prostory zaplnili amatérští tanečníci a tanečnice. Soutěže se účastní lidé z celého Česka i zahraničí. Akce potrvá dva dny a výherci si na jejím závěru odnesou finanční poukázky do tanečního obchodu Grishko.

Hradec Králové – Na soutěži Hradecká Odette představují tanečníci a tanečnice své baletní choreografie. Akce se smí zúčastnit neprofesionální taneční studia, základní umělecké školy i jednotlivci, kteří tak mají možnost předvést to nejlepší. Na soutěž, která má pouze jedno kolo, se kromě ostatních tanečníků mohou přijít podívat všichni ti, kteří se zajímají o hudbu a tanec.

Tanečnice se vzájemně sledují ze zákulisí. Foto: Andrea Křivánková

,,Přijde mi, že je to tu lepší a profesionálnější než třeba v německém Selbu při kvalifikaci na světové mistrovství," řekla devatenáctiletá tanečnice z Brna Petra Hrubá.

Pro velký zájem soutěžících museli organizátoři rozdělit akci do dvou dnů, předchozí ročníky byly vždy jednodenní. ,,Tento systém se mi líbí více. Je přehlednější, když je oddělená moderna od klasiky," zhodnotila Lenka Žaludová, učitelka tance na Základní umělecké škole v Rosicích. Moderní tanec předvedli tanečníci dnes, ten klasický je čeká v sobotu.

V každé kategorii jsou vyhlášené tři nejlepší choreografie, ale porotci rozdávají další zvláštní uznání. Nejlepší taneční školou za pátek je Soukromá základní umělecká škola Radmily Chmelové z Brna, která obsadila nejvíce prvních míst, její žáci získali tři zlata. Nejlépe hodnocenou tanečnicí dne se však stala Izabela Gracíková z hradeckého Baletního studia Vlaďky Hrbkové s choreografií Medůza, za kterou získala sto jedenáct ze sto dvaceti možných bodů. Na sedadla poroty se letos usadili Anna Sčákalová, Alena Drápalíková a Jiří Horák.

Horní věková hranice je omezená na dvacet pět let. Porotci hodnotí technické předpoklady tanečníků, obtížnost choreografie a technické i umělecké provedení. Akci pořádá hradecké studio Vlaďky Hrbkové už devátým rokem. Soutěž má název Mezinárodní soutěžní přehlídka mladých tanečníků, přestože se jí účastní zpravidla Češi.

 

Klíčová slova: Hradecká Odette, tanec, soutěž, přehlídka, balet, Hradec Králové

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.