09.11.2017 12:49


Aktuálně: Na Keep moving studenti zjišťují, jak jim jdou cizí jazyky a jak můžou poznat svět

Autor: Eliška Pavlíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Zástupci Masarykovy univerzity (MU) a Centra zahraniční spolupráce si pro studenty a ostatní návštěvníky připravili již po osmé akci Keep moving. Nabízí v Univerzitním kině Scala od úterý do čtvrtka veškeré potřebné informace a workshopy nejen pro zájemce o vycestování do světa. Dnes v deset hodin začal fair spolků. Na něm se studenti dozvědí o možnostech pobytu v zahraničí mimo programy nabízené MU. 

Členové organizace ISC v Univerzitním kině Scala na akci Keep moving.

BRNOAkci Keep moving uzavírají ve čtvrtek od desáté hodiny ranní zástupci agentur a ambasád, se kterými je možné vyjet do světa mimo MU.  Návštěvníci si vyzkouší, jakou mají úroveň například anglického, německého či španělského jazyka. Dozvědí se o práci a aktivitách organizací jako jsou  Mezinárodní studentský klub ISC MU, AISEC, Campus France, AKTION a mnoho dalších. „Staráme se o zahraniční studenty, kteří přijedou na MU studovat. Naším cílem je, aby se co nejlépe zařadili do nového prostředí. Chceme, aby si svůj Erasmus co nejvíc užili. Přidělíme studentovi českého studenta, který mu pomůže s orientací. Potom pro ně také pořádáme spoustu akcí,“ říká communication manager z Mezinárodního studentského klubu ISC MU Marek Jungwirth.  

V jednu hodinu si studenti vyzkouší interaktivní workshop o americkém způsobu psaní esejí. A o hodinu později si mohou přijít poslechnout rady k výběrovému řízení nebo jak napsat motivační dopis, aby se jim úspěšně podařilo vycestovat za studiem. „Přišla jsem se podívat proto, že jsem šest let žila mimo Českou republiku. Kvůli doktorandskému studiu jsem se rozhodla vrátit. Líbí se mi akademické prostředí a poznávání zemí skrz lidi, kteří nabízejí úplně jiný pohled. Nejvíce mě zaujalo ISC, líbilo by se mi mít svého studenta, abych si procvičila cizí jazyk a pomohla mu,“ uvedla návštěvnice akce Keep moving Tereza Možná.

Program Erasmus slaví třicet let od svého založení. Pořadatelé připravili prezentaci o aktivitách spojených s tímto výročím. Lidé z Be International ukázali, že pobyt v zahraničí není jen o cestování a večírcích. Pro zájemce o studium v USA je připraven stánek s informacemi o stipendiu Fulbrightovy komise.

Univerzitní kino Scala zaplnili již v úterý pracovníci z Centra zahraniční spolupráce a odborníci z významných institucí a spolků. Nabízejí zde informace o pobytu v zahraničí, a to jak studijním, tak pracovním. Na středečním Food Fair pak zahraniční studenti z programu Erasmus+ představili tradiční jídla svých zemí. „Jsem z takových akcí nadšená, je to super. Existuje tolik různých příležitostí a organizací. Po pobytu v Řecku a Švýcarsku vím, jak je důležité do zahraničí vyjet a být otevřený," dodala Možná.

Klíčová slova: Keep moving, studenti, MU, Centrum zahraniční spolupráce, ISC, AISEC, zahraničí

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.