05.12.2017 18:35


Aktuálně: Na Fakultu sociálních studií přišel Mikuláš

Autor: Markéta Jakicová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Mikuláš se svými pomocníky obdaroval děti v atriu na fakultě sociálních studií (FSS) Masarykovy univerzity. Mikulášské odpoledne připravili organizátoři z tamního dětského koutku od tří do pěti hodin odpoledne v úterý pátého prosince. Děti společně s Mikulášem a rodiči vyráběly vánoční dekorace a přáníčka. Prostor provoněly perníčky, které děti vlastnoručně zdobily. Kromě výtvarné dílny si  neposední návštěvníci zaskákali v čertově pytli. 

BRNO - Výroba vánočních ozdob, občerstvení nebo třeba sladkost od Mikuláše jako odměna za přednes básně. To všechno bylo součástí Mikulášského odpoledne na FSS. Malí návštěvníci vyráběli společně s Mikulášem a rodiči vánoční stromečky a čertíky. „Můžou zdobit perníčky, vyrábět dekorace z papíru a letos jsme pro ně připravili i skákání v pytli. Nechybí ani program pro rodiče," uvedla organizátorka Hana Blažková. Rodiče si tak mohli také vyrobit různé vánoční dekorace.

I přes vánoční tematiku si ale děti oblíbily zejména malování na obličej. "Děti mají nejraději motiv spidermana,“ upřesnila Blažková.

V atriu se rozléhal dětský křik i smích. Nechyběli ani společníci Mikuláše anděl a čert. "Pro mě i pro děti je to výborné zpestření odpoledne, můžou si něco vyrobit a nechat si namalovat masku na obličej. Starší syn Tomáš dostal balíček sladkostí za recitaci," ohodnotila mikulášské setkání na fakultě maminka Simona Švandová.

Dětský koutek na FSS vznikl díky studentům gendrových studií v roce 2005. Chtěli tak pomoci lidem, kteří se snaží zvládnout rodinu a studium nebo práci. Děti hlídají dobrovolníci z řad studentů nebo rodičů. Pro děti připravují nejenom Mikulášské odpoledne, ale třeba i podobnou akci na Velikoce.

Klíčová slova: Fakulta sociálních studií, Mikuláš, Dětský koutek FSS

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.