10.11.2017 12:46


Aktuálně: Multimediální den na fakultě sociálních studií přivítal zkušené redaktory i studenty středních a základních škol

Autor: Viktorie Melicharová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na Fakultě sociálních studií mají dnes návštěvníci možnost podívat se na práci redaktorů zblízka. O svoje zkušenosti se na akci Multimediální den podělí novináři z České televize i Hospodářských novin. Zájemci si mohou taky vyzkoušet psaní článků pod vedením redaktorek z fakultního časopisu Halas, nebo se podívat do studia Radia R, největšího studentského rádia ve střední Evropě.

Brno – První návštevníci Multimediálního dne překročili práh Fakulty sociálních studií již v devět hodin ráno. Příchozí se mohou zúčastnit několika debat na téma Technika, technologie a média.

"Chtěli bychom ukázat jak funguje práce redaktora v Brněnském deníku Rovnost," uvedla Eliška Gáfriková redaktorka Rovnosti. Kromě toho redaktoři Brněnského deníku také ukazují, jak využívají v online deníku nová média, například ke sledování čtenosti.

Mezi dalšími připravila Katedra mediálních studií a žurnalistiky i semináře a workshopy, jako například Role technologií při šíření fake news a dezinformací, Využití dronů při novinářské práci nebo Umí počítač napsat článek?

„Nevěděla jsem, co od toho čekat, šli jsme sem se školou. Byli jsme na předávání cen a na worshopu od Halasu. Ráda píšu a workshop se mi líbil, chceme na našem gymnáziu obnovit školní časopis,“ řekla Eszter Dicko, studentka primy na židlochovickém gymnáziu.

Semináře a workshopy jsou určené především pro studenty. V závislosti na konkrétním tématu jsou zaměřené na středoškolské studenty, studenty vysokých škol, ale je zde program i pro studenty základních škol a pro učitele.

„Dnes se studenty píšeme články. Bohužel nám ale nepřišli všichni nahlášení, takže těžko sháníme redaktory. Snad dokážeme noviny zaplnit,“ uvedla Markéta Lankašová, šéfredaktorka časopisu Halas.

Na multimediálním dni se předávají i různá ocenění jako třeba ceny Arnošta Heinricha za nejlepší bakalářskou práci v žurnalistické tvorbě za rok 2017 nebo předání cen v soutěži Školní časopis roku 2017.

"Přijela jsem sem prezentovat náš studentský časopis a chtěla jsem se něco dozvědět," řekla Adéla Hendrychová, studentka grafického designu.

Akce by měla skončit ve dvě hodiny odpoledne, kdy končí i debata Jak a proč spolupracují média s veřejností, moderátorkou debaty je Lenka Waschková Císařová.

Klíčová slova: Multimediální den FSS, Fakulta sociálních studií, redakce, novináři

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.