30.03.2014 21:59


Aktuálně: Moderní gymnastky dnes závodily o pohár Jižní Moravy

Autor: Alžběta Nečasová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnská hala Vodova dnes ožila moderní gymnastikou. V týmové soutěži závodily především české kluby, ale soutěže jednotlivců se účastnily i sportovkyně z Ruska či Chorvatska. South Moravia Cup byl neoficiálním mistrovstvím Evropy týmů.

Brno - Moderní gymnastika nepatří v České republice mezi nejpopulárnější sport, přestože je divácky atraktivní. A to především díky své dynamičnosti a estetičnosti. "Děvčata cvičící gymnastiku na vrcholové úrovni musí být technicky zdatná při manipulaci s náčiním, musí mít dostatečnou sílu, ale taky cit pro hudbu," řekla mluvčí brněnského klubu Sokol Královo pole Lucie Sitarová. Před oficiálními závody měly možnost poměřit síly v závodě South Moravia Cup.Vítězky South Moravia Cupu. Foto: Alžběta Nečasová

Domácí tým ve složení Klára Opatřilová, Denisa Kobylková a Barbora Klemetová nakonec soutěž družstev vyhrál před dalšími českými týmy Ideastav Chodov a Tartem MS Brno. Dívky v závodily v kategoriích seniors, juniors a prejuniors. Jedna z z několika závodnic brněnského klubu SKP MG Brno Gabriela Trnková soutěžila v kategorii prejuniors. Desetiletá gymnastka nebyla se svým výkonem příliš spokojena. "Nelíbilo se mi, jak jsem dnes zacvičila, ale jinak je závod skvělý. Gymnastiku dělám od tří let a trénuji každý den kromě víkendů, kdy jsou většinou závody," řekla dvojnásobná mistryně republiky Trnková, která věří, že jednou vyhraje jednu z velkých evropských či světových soutěží. 

„I díky dosavadní spolupráci pořadatele s Jihomoravským krajem lze touto cestou naší nejmladší generaci a široké sportovní veřejnosti představit moderní gymnastiku jako krásný, elegantní a divácky atraktivní sport,“ shrnula manažerka klubu SKP MG Brno Libuše Parolková.

Klíčová slova: gymnastika

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.