05.03.2013 15:47


Aktuálně: MHD Brňany trápí, ozývalo se na zasedání Zastupitelstva města Brna

Autor: Tomáš Kára | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na dnešním zasedání Zastupitelstva města Brna se ukázalo, že stav městské hromadné dopravy (MHD) je stále velmi aktuální téma.

Brno - Zastupitelé se nevyhnuli vášnivé debatě o stavu MHD, přestože nebyla na programu zasedání. Diskutovat se začalo po prohlášení Ladislava Býčka, který zpochybnil smysl financování projektu 2MOVE2. „Dokud nemáme správně fungující systém MHD, nemůžeme dávat peníze do takovýchto projektů,“ řekl Býček. Zastupitel i dál hovořil o stížnostech, které lidé na dopravní podnik posílají. V tom ho podpořila i Helena Sýkorová, která uvedla, že si lidé stěžují na špatné ranní spoje nebo některé zrušené linky. Primátor Roman Onderka konstatoval, že se současný systém městské dopravy testuje. „Po třech měsících budeme stav vyhodnocovat,“ uzavřel Onderka.

Přerozdělování dotací hojně komentoval Martin Ander, kterému nebyly jasné důvody, proč některé projekty dotace dostat nemají. Zajímal se především o festival Nespoutaný život v Kamence, který město nepodpořilo. Ten měl původně dostat 40 tisíc korun, které však Rada města Brna přesunula do rezervy. „Takový je život. Jsem jen člověk a nepamatuju si všechny návrhy, co se na radě projednávají,“ reagoval Onderka. Ander se dál zastal přednášek o aktivním rodičovství, které organizuje nezávislé sociálně ekologické hnutí Nesehnutí. Vyzval hodnotitele, kteří přednášky označili za tuctové, aby se na ně šli před verdiktem podívat.

Prostor k promluvě využili i někteří přítomní občané. Na ředitelku Turistického informačního centra města Brna Petru Kačírkovou si stěžovala Barbora Antonová, která navrhla její odvolání. Do ostré kritiky oficiálního brněnského kanálu na youtube se pustil Marek Loskot a jako poslední z občanů promluvil Václav Tunka, kterého zajímalo, jaké záměry má město s podchodem pod Hlavním nádražím. Onderka přislíbil, že město bude na podněty reagovat. 

Klíčová slova: zasedání, zastupitelstvo, MHD, Brno

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.