04.05.2011 19:53


Aktuálně: Mezinárodní akademické hry v hasičském sportu vyhráli Ostravané

Autor: Petra Andrýsková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Místo středy strávené ve školních lavicích se studenti třinácti univerzit vydali do Ostravy, aby změřili své síly na Mezinárodních akademických hrách v hasičském sportu. Masarykovu univerzitu tam reprezentovalo družstvo žen.

Autor: Petra Andrýsková.

Ostrava – První ročník akademických hasičských her se konal dnes v Ostravě v areálu Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Celkem třináct univerzit z Česka zde mělo své zástupce, kteří se mohli her zúčastnit buď jako jednotlivci, nebo v týmech. Hasiče na místě přivítal rektor Vysoké školy báňské v Ostravě Ivo Vondrák. „Můj kamarád říká, že sport je výhra managementu nad zdravým rozumem. Já ale pevně věřím, že vy všichni jste přišli proto, že vás tento sport baví,“ uvedl závody Vondrák.

Nejrychlejší závodnice v běhu na sto metrů s překážkami Magdalena Krayzlová. Foto: Petra Andrýsková.Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách. Byl to výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže, běh na sto metrů s překážkami, štafeta čtyři krát po sto metrech a požární útok. „Bodujeme prvních šest umístěných v každé kategorii a body všech reprezentantů univerzity se sčítají dohromady. Ty pak určí konečné pořadí,“ vysvětlil na začátku hlavní organizátor Jiří Friedel.

Výstup do čtvrtého patra cvičné věže ovládl s časem 13,93 sekund Jakub Pěkný, který si později připsal i druhé místo z běhu na sto metrů s překážkami, a získal tak Ostravské univerzitě první body. Na sto metrech ho překonal jen Jakub Paulíček z Univerzity Hradec Králové. Mezi ženami v této disciplíně získaly nejvíce bodů Ostravačky. Za Masarykovu univerzitu startovaly dvě reprezentantky- Lucie Albínyiová a Linda Daňhelová. Obě se umístily z třiceti závodnic na osmém a šestnáctém místě, pro svou univerzitu však body nezískaly.

Štafeta 4x100 metrů se ženám z Brna příliš nepodařila, nakonec za výsledný čas 72,75 sekundy získaly páté místo. Stejně i královská disciplína, za kterou je považován požární útok, neskončila podle jejich představ. „Savice byly příliš tvrdé, proto se mi nepodařilo spojit je tak, aby stroj mohl dopravit vodu až k proudům, které sestříkávají terče,“ vysvětlila závodnice Lucie Sedláková. Všichni závodníci totiž soutěžili s jednotným materiálem.

Akademické hry nakonec vyhrála Vysoká škola báňská v Ostravě, která vyslala do boje družstvo žen, mužů i družstvo smíšené. Za nimi skončila Ostravská univerzita v Ostravě a na třetím místě Karlova univerzita. Masarykova univerzita se díky reprezentaci týmu žen umístila na konečném devátém místě z celkových třinácti univerzit. „Všechny školy zde dosáhly výborných časů. Těm na prvních místech můžu zároveň gratulovat k rekordům, které dnes v rámci prvních akademických her ustanovili,“ zakončil závody Friedel.

Mezinárodní akademické hry pořádala Vysoká škola báňská - Technická univerzita. Organizátoři pozvali i hasiče ze Slovenska, Polska a Maďarska, ti se však her nakonec nezúčastnili a zápolení přenechali studentům českých univerzit.

Klíčová slova: akademické hry, hasiči, Ostrava

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.