08.05.2012 18:53


Aktuálně: Medvíďata dnes do brněnské zoo přilákala rekordní počet návštěvníků

Autor: Michaela Římanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Mláďata kamčatské medvědice Toby a Kuba byla dnes hlavními hvězdami programu brněnské zoo. O jménech medvíďat rozhodli sami návštěvníci na webových stránkách zoologické zahrady a na Facebooku. Kmotry se stali primátor Brna Roman Onderka a zpěvačka Ilona Csáková.

Kamčatská medvíďata Toby a KubaBrno  Rekordní počet návštěvníků dnes zavítal do brněnské zoologické zahrady. Přišli se podívat na křest medvíďat, kterým sami vybrali jména. „Zatím nemám přesné číslo, ale počet návštěvníků se blíží k deseti tisícům. Je to rekord za několik posledních let,“ uvedla mluvčí zoo Lucie Kapounová. Celý den byl slavnostní. V doprovodném programu zazpíval Karel Gott revival nebo kmotra medvíďat Ilona Csáková.

Medvíďata se přišla představit na hlavní pódium spolu s chovateli. „Jsou jim už tři měsíce. Ale i tak jsme měli strach, že se nám je nepodaří oddělit od matky, abychom je mohli ukázat návštěvníkům,“ řekl ředitel ZOO Brno Martin Hovorka. Mláďata medvěda kamčatského, který ve volné přírodě žije v Evropě a v Asii, ale nebyla vyvedena z kotce jen proto, aby se ukázala Brňanům. „Dnes ještě dostanou druhou dávku očkování, pak už je ale rychle vrátíme k matce,“ dodal Hovorka.

Medědi byli pokřtěni jmény Toby a Kuba. Kmotrem Tobyho se stal primátor Brna Roman Onderka, Kubův křestní list polila šampaňským zpěvačka Ilona Csáková, která medvědům i zazpívala. „Přejeme vám, ať jste zdraví,“ shodli se na přání medvíďatům oba kmotři. Kdy návštěvníci uvidí mláďata ve výběhu, záleží na tom, kdy je medvědice Kamčatka sama vyvede. „Snažíme se ji přesvědčit, aby je vyvedla co nejdřív, že celé rodince bude lépe na čerstvém vzduchu,“ řekl ošetřovatel Miloš.

Klíčová slova: křest, brněnská zoo, medvíďata

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.