03.05.2013 00:08

Aktuálně: Ligový titul ukořistily pražské basketbalistky až v prodloužení

Autor: Michal Dvořák | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hráčky pražského Univerzitního sportovního klubu (dále USK) přijely do Brna využít svůj již druhý mečbol. „Nesmíme dopustit, aby se hrála taková vyrovnaná koncovka jako v minulém zápase, kdy jsme prohrály o jediný bod,“ svěřila se hlavní trenérka USK Natália Hejková chvíli před úvodním rozskokem. Její přání se sice nevyplnilo, ale i tak měl pro ni zápas šťastný konec.

Hráčka USK stříhá síťku z brněnského basketbalového koše. Jedná se o tradici, kterou vykonávají vítězové na soupeřově hřišti. Foto: Michal Dvořák

Brno – Vyrovnané utkání mezi basketbalistkami USK a hráčkami IMOS Brno nakonec zaslouženě vyhrály Pražanky. Pohár pro vítěze ligy pozvedly nad hlavu již třetí rok za sebou. Emočně nabitý čtvrtý zápas skončil na palubovce brněnské haly Rosnička stavem 80:73. V celé finálové sérii zaváhaly pražské hráčky pouze jednou, a to když prohrály ve třetím zápase o jediný bod.

Hráčky Brna si v prvních třech čtvrtinách budovaly pozvolna bodový náskok. Ve dvacáté páté minutě byl rozdíl dvanáct bodů ve prospěch domácích. Pražské hráčky však sebraly síly a na konci třetí čtvrtiny ztrácely na Brňanky pouhé čtyři body. Čtvrtá čtvrtina přinesla především vyrovnanou bodovou přestřelku, na jejímž konci měly oba týmy shodně 64:64.

Ke smůle domácích basketbalistek se těsně před začátkem prodloužení vyfaulovala jedna s největších opor týmu, rozehrávačka Hana Horáková. „Zdá se mi, že rozhodčí hru nepískali úplně spravedlivě," postěžovala si. Na výkonu Brna bylo poté znát, že mu zkušený dirigent chybí. Zbylé hráčky se dopouštěly zbytečných chyb, které trestala především Američanka Rebbekkah Brunsonová. A rozhodla tak o podobě konečného výsledku 80:73. „Všichni jsme moc chtěli dohrát finále už dneska. Další zápas by byl opravdu už jen o bojovnosti, kdo vydrží víc,“ okomentovala úspěch čerstvá basketbalová mistryně Michaela Zrůstová.

Nejlepší střelkyně utkání Brunsonová nasázela do brněnského koše rovných pětadvacet bodů. K nim přidala i patnáct doskoků a deset získaných faulů. V domácím týmu se nejvíce prosadila Nicole Ohldeová  se sedmnácti body.

Klíčová slova: Brno, basketbal, USK, finále