22.11.2017 22:05


Aktuálně: Lidé dnes nakupovali na brněnské ulici Pekařská až do desáté hodiny večer

Autor: Viktorie Melicharová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dnes výjimečně si lidé na ulici Pekařská v Brně mohou koupit obuv, oblečení, květiny nebo třeba léky až do večerních hodin. Majitelé zdejších obchodů se totiž společně zapojili do akce Night Shopping. Kromě vzájemného seznámení se, chtějí také Pekařskou ulici oživit a rozsvítit. Zakladatelé akce jsou nespokojení s tím, že v ulici není žádná vánoční výzdoba, která v jiných ulicích brněnského centra je.

BRNO - Do prvního ročníku akce s názvem Night Shopping se zapojilo asi čtyřicet obchodů. Návštěvníci mohou přijít nakupovat na brněnskou ulici Pekařská vedoucí od Šilingrova náměstí k Mendlovu náměstí. Obchody zde mají prodlouženou otevírací dobu a nabízejí kromě slev i svařený mošt, čaj nebo víno.

 „Propagace události Night shopping nás stála asi sedm tisíc. Chtěli bychom se s okolními majiteli více poznat, vytvořit komunitu a rozsvítit Pekařskou ulici,“ uvedl spoluzakladatel akce Tomáš Kučera. Ten je zároveň jedním z vlastníků prodejny VIVOBAREFOOT. Kučera dodal, že k nim do prodejny od šesté hodiny večer, kdy běžně zavírají, přišla spousta lidí. Věří, že jedním z lákadel události byla možnost zákazníků na Pekařské zaparkovat. To totiž přes den není možné. „Máme tu problém s městskou policií. Policisté mi už také jednou odtáhli auto, a to jsem tu parkoval jen pár minut,“ stěžoval si Kučera.

 „Do Night Shoppingu jsme se zapojili, protože se nám ten nápad moc líbil. Byli bychom rádi, kdyby Pekařská ožila,“ řekla spolumajitelka lékárny Kateřina Majznerová.

Její slova potvrdily i Sabina Strakoňová a Sylvie Šidlová z Nadace Veronica. „Máme tu hodně lidí. Jsme rádi, že to někdo konečně zorganizoval. Už se o tom uvažovalo před dvěma lety, ale žádná akce se neuspořádala,“ poznamenala Šidlová. Prodavačky v obchodech byly také rády. Silničáři totiž před nějakou dobou ulici dlouhodobě rozkopali. Také zde v minulosti zkrachovalo množství obchodů, ale situace se dle jejich názoru lepší. 

Vladimíra Juříková z prodejny Sunny Art se akce zúčastnila také. Téměř nikdo nový k ní ale po obvyklé zavírací době nepřišel. „Bylo by lepší udělat to v pátek, a ne ve středu. Nebo třeba těsně před Vánoci. To by mohlo pomoci,“ řekla Juříková.

Kučera chce zjistit úspěšnost akce na schůzce, kterou zorganizuje v nejbližších dnech. Měli by se na ní sejít majitelé obchodů, kteří se do projektu zapojili. Na setkání řeknou, jak se podle nich Night Shopping podařil.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Pavel Pěnkava | 23. 11. 2017, 00:49
Skvělá akce a jsem za ní rád. Často po Pekařské chodím právě ve večerních hodinách a konečně se mi podařilo se do některých z obchodů a kaváren podívat jinak než přes sklo výlohy. Mockrát tedy děkuji a doufám, že se akce bude v budoucnu v rozumné míře opakovat.