27.03.2013 19:56

Aktuálně: Královopolské volejbalistky vypadly z play-off extraligy

Autor: Martin Svoboda | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Volejbalistky Králova Pole Brno prohrály i potřetí ve čtvrtfinálové sérii s týmem Přerova. Po výsledku 0:3 na sety pro ně letošní sezóna končí. V sérii zvítězily přerovské hráčky v poměru 3:0 na zápasy. V semifinále se utkají s hráčkami Olympu Praha.

Autor: Martin Svoboda

Brno – Konec sezóny znamená pro královopolské volejbalistky dnešní prohra s týmem Přerova. Svěřenkyně trenéra Přemysla Kubaly nedokázaly ani ve třetím utkání čtvrtfinálové série najít recept na přerovské soupeřky, kterým podlehly 0:3 na sety. Dnes hostující Přerov zvítězil v sérii poměrem 3:0 na zápasy a v semifinále narazí na hráčky Olympu Praha.

Trenér Králova Pole Brno Kubala byl z vyřazení zklamaný, Hráčky obou mužstev při nástupu k zápasu.ale uznal kvalitu soupeře. „Přerov byl téměř ve všech činnostech lepší a vyspělejší. Rozhodující bylo minulé utkání, kde jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale těsně jsme prohráli,“ sdělil Kubala. Kouč hostujícího celku Leopold Tůma měl naopak radost z rychlého ukončení série. „Nečekal jsem, že to dnes bude tak jednoduché, i když jsem si přál naše vítězství. Teď už koukáme směrem k semifinále. Olymp je mírný favorit, ale máme s nimi vyrovnanou bilanci. Doufám, že to potvrdíme i na hřišti,“ řekl Tůma.

První set získaly hostující volejbalistky v poměru 25:20. Domácí hráčky si sice v úvodu zápasu vytvořily dvoubodové vedení, které držely až do stavu 5:3, poté však přerovanky zabraly a na domácí tým se dotáhly. Vyrovnané skóre vydrželo pouze do stavu 8:8, poté se hráčky Přerova dostaly do tříbodového vedení. Zasloužila se o ně svou hrou u sítě především hostující Petra Rosenbergová. Královopolské hráčky dokázaly snížit v koncovce sady na rozdíl jediného bodu, přerovanky ale nakonec své vedení uhájily a následně i navýšily. Rozhodující bod zajistila hostujícímu družstvu svou smečí Monika Dedíková.

Druhá sada patřila jednoznačně hráčkám Přerova, které si od prvních momentů vybojovaly až šestibodový náskok. Trenér Kubala si od rozhodčích vyžádal pro své svěřenkyně dva oddechové časy, přerovské hráčky ale své vedení ještě navýšily na patnáct bodů. Královopolské volejbalistky nakonec v závěru druhého setu zabraly a především díky Anně Širůčkové a Tereze Valdové uhrály pět bodů v řadě. Hráčky Přerova ale drama nepřipustily a set získaly v poměru 25:13.

Domácí hráčky začaly ve třetím setu aktivněji a hned zkraje získaly tříbodové vedení. Přerovanky ale v zápětí stav vyrovnaly a převzaly iniciativu v první polovině sady. Vedení nakonec nejen udržely, ale dokonce navýšily, a to i přes závěrečnou snahu domácích hráček. Přerovské volejbalistky sadu získaly v poměru 25:21.

V přiloženém videu můžete zhlédnout začátek zápasu. Domácí hráčky mají bílé dresy, hostující jsou v černém.

Klíčová slova: volejbal, KP Brno, aktualita