27.02.2013 00:34

Aktuálně: Kometa v Praze prohrála, do předkola play-off nepostupuje

Autor: Lenka Ondrysková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hokejistům brněnské Komety se nepodařilo získat body v posledním zápase základní části extraligy, se Spartou prohrála 6:0. Moravané spadli v tabulce na jedenácté místo, čeká je boj v play-out.

Praha – Na ledě pražské Sparty hosté inkasovali první gól hned v páté minutě utkání. Sparta pak proměnila přesilovku pět na tři, a i když Kometa ke konci třetiny zabojovala, nedokázala dvougólový náskok domácích dohnat. Druhá třetina byla plná přesilovek, které však ani jeden z týmů nevyužil ve svůj prospěch. Poslední dvacetiminutovku zahájili sparťané gólem už v sedmatřicáté vteřině, a Brno se po zbytek zápasu nebylo schopné vzpamatovat. ,

Definitivně se to zlomilo po třetí brance, kdy už na mužstvu bylo vidět, že ve zvrat příliš nevěří. Další góly už byly výsledek naší rezignace. Mužstvu už bylo jasné, že play-off letos nebude," uvedl pro server Hc-kometa.cz trenér Zdeněk Venera.

Tipsport Aréna se po skončení zápasu naplnila jásotem pražských fanoušků, Brňané si domů vezou místo bodů jen zklamání.

Takovou prohru jsem nečekal, dostat šest gólů je vážně ostuda. Hodně mě to mrzí, těšil jsem se na play-off. Snad to vyjde příští rok," stěžoval si fanoušek Tomáš Rohánek.

Do předkola play-off postupují Pardubice, které si ze Zlína vezou jeden bod, a Vítkovice, které porazily Liberec a dostaly se tak na deváté místo tabulky. Kometa, která minulý rok získala ve finále play-off stříbrné medaile, teď musí ještě zabojovat, pokud se chce v extralize udržet.

Klíčová slova: Kometa Brno, hokej, Sparta,