12.03.2015 21:51

AKTUÁLNĚ: Kometa rozhodla až ve třetí třetině a se Zlínem srovnala čtvrtfinálovou sérii

Autor: El-Talabáni Patrik | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Druhým zápasem pokračovala čtvrtfinálová hokejová série mezi Kometou Brno a Zlínem. Zápas přinesl více emocí i zajímavých momentů. Kometa sice otevřela skóre, ale stejně jako včera dokázal Zlín vyrovnat. Na rozdíl od včerejšího utkání jej Brno do vedení nepustilo a třemi góly ve třetí třetině si zajistilo vedení. Zlín dokázal ještě korigovat výsledek, Brnu ale podlehl 4:2.

Audio

Tisková konference

Autor: Patrik El-Talabáni

Brno – Utkání začalo pomalejším tempem než včerejší zápas a oba týmy byly ve svých kombinacích nepřesné. První šance se Kometě naskytla ve čtvrté minutě, kdy byl za zdržování hry vyloučen zlínský Leška, ale Brno přesilovku nevyužilo. Těsně po jejím skončení byli současně vyloučeni hostující Kotvan a domácí Čermák. Při hře čtyři na čtyři měl ze hry více Zlín a pokračoval v tom i po návratu obou hříšníků na led. I díky tomu měl Čiliak plné ruce a musel se blýsknout perfektním semaforem proti exbrněnskému Svobodovi. V deváté minutě zahrozila i Kometa, ale Hanzlík pouze orazítkoval tyčku zlínské brány. Minutu a půl před koncem byl vyloučen Svoboda. Brnu se přesilovka tradičně příliš nedařila, jedinou větší šanci vyrazil Štůrala ramenem a do kabin se šlo bez branek.

Do druhé periody vletěla Kometa ve velkém stylu a v pokračující početní výhodě motala Zlínu hlavu. Při hostujícím týmu však stáli i podruhé v zápase všichni svatí, protože na konci brněnské kombinace zakončoval Němec pouze do tyče. Až do poloviny třetiny se hrál nemastný, neslaný hokej, který téměř žádné zajímavé momenty nepřinesl. Kometa začala postupně zvyšovat tlak v útočném pásmu, z čehož vyplynulo vyloučení pro zlínského Horáka a Brno se usadilo v obranné třetině hostů. Osmatřicet vteřin před koncem trestu pro Horáka přišel další faul a za krosček byl vyloučen hostující forvard Oldrich Kotvan. Přesilovku pět na tři Kometa zahrála bídně, nicméně po návratu prvního vyloučeného zamkla tým PSG před jeho brankou. V jednatřicáté minutě našel Němec přes celé pásmo volného Kuboše, který z kruhu nekompromisně poslal puk za Štůralu. Zbytek druhého dějství bylo aktivnější Brno, ale zlínský gólman všechny šance domácích pochytal.

Brněnské choreo. Foto: Patrik El-Talabáni.

Třetí dějství bylo dozajista nejzajímavější, co se týče gólů, ale i emocí. Ve čtyřiačtyřicáté minutě využil Zlín početní výhodu, když si Marušákovu střelu srazili domácí obránci do vlastní branky. O tři minuty později fauloval hostující Okál a vyfasoval pět minut plus osobní trest do konce utkání. Kometa roztočila kolotoč před zlínským brankářem, Petr Ton dostal kotouč na modrou čáru a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Zbytek přesilovky byla Kometa lehce v útlumu, ale po jejím skončení začala hosty znovu tlačit. „Byli jsme dnes zase ta stará Kometa, měli jsme dobrý pohyb,“ uvedl hlavní trenér domácích Vladimír Kýhos. V pětapadesáté minutě se brněnský Němec dobře postavil před Štůralu a tečoval Kováčikovu střelu mimo jeho dosah. Jen o čtrnáct vteřin později objel zlínskou bránu Vondráček a překvapil Štůralu střelou k bližší tyči. Za další dvě minuty však PSG zadělalo na drama, když si zmatený Čiliak srazil kotouč sám za sebe. Zbytek utkání provázelo hodně emocí, především mezi zlínským Čajánkem a celým brněnským týmem i publikem.

Brno si vedení vzít nenechalo, nic na tom nezměnila ani závěrečná power-play, a srovnalo tak čtvrtfinálovou sérii, která se nyní stěhuje do Zlína. „Přijeli jsme vyhrát alespoň jedno utkání, nečekali jsme, že bychom vyhráli na čtyři zápasy, a myslím, že to bude vyrovnaná série,“ byl s dvojzápasem v Brně spokojen hostující trenér Rostislav Vlach. Série startuje už v neděli a bude pokračovat v pondělí. „Hráči se vyrovnali s první porážkou, spadla z nich nervozita a dnes to výborně ustáli,“ řekl Kýhos. Už teď je jisté, že čtvrtfinále se vrátí i do Brna, a to už příští čtvrtek.

Klíčová slova: Kometa, Zlín, Brno, čtvrtfinále