21.03.2013 23:19

Aktuálně: Kometa Brno přehrála Liberec 3:2, ten padá do baráže

Autor: Blanka Sedláková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Dnešní hokejové utkání v brněnské Kajot aréně udělalo radost fanouškům Komety. Brněnský klub vyhrál nad Bílými Tygry z Liberce 3:2. Zápas byl po většinu hrací doby v rukou domácích. Kometa tak zakončila tuto sezónu vítězstvím, i když celkově skončila až na jedenáctém místě s osmdesáti body. Poražený Liberec padá do baráže a bude bojovat o udržení v první lize.

Brno – V brněnské Kajot aréně sehrála Kometa svůj poslední zápas této sezóny. Výsledkem 3:2 si vysloužila tři vítězné body. Bojovala pouze o výhru a vylepšení celkového skóre v ligové tabulce, hostům z Liberce šlo o mnohem více. Rozhodovalo se o tom, kdo spadne do baráže. Karlovy Vary nebo Liberec? Lépe svůj závěrečný zápas zvládly Karlovy Vary, poražení Severočeši tak budou muset zabojovat o udržení se v první lize.

Úvodní třetina zápasu divákům příliš zážitků nepřinesla. Oba týmy se rozehrávaly a jednotlivé útoky se pravidelně střídaly, avšak bez úspěšných zakončení. V závěru první části se dostali ke slovu rozhodčí. Po faulu na brněnského hokejistu Němce, který zůstal dlouho ležet na ledu a na lavičku ho doprovázeli ošetřovatelé, padl první trest. Obránce Čutta z Liberce dostal pět minut na lavičce a vyloučení do konce zápasu. Bílí tygři konec první třetiny nezvládli, Kometě se ale přesilovku využít nepodařilo.

Skóre otevřel v dvacáté páté minutě Jakub Svoboda v modrém dresu Komety, když v přesilovce prostřelil brankáře Schwarze. Severočeši se dali do boje a snažili se o vyrovnání. Tempo utkání se po prvním gólu zrychlilo, domácí však tlačili na Liberec dál a nedávali protihráčům prostor. V jednatřicáté minutě navýšil Žižka na 2:0. Na trestných lavicích se hráči střídali jako na běžícím pásu, přesilové hry ale na vývoj utkání velký vliv neměly. Oba týmy stupňovaly hru, přiostřily souboje na mantinelu i střely. Do přestávky se hosté na větší akci nezmohli.

Poslední třetinu vypadal zápas jako úplně jiná hra. Začátek byl více akční než předchozí části dohromady. Kometa opět zahájila lépe. Čermák obešel libereckého brankáře a připsal si vstřelenou branku.  Hosté se ocitli pod velkým tlakem, který byl čím dál tím znatelnější na jejich výkonu. Hokejisté chybovali, touhou po gólu zanedbávali obranu a s přesností si také moc nezadali. Úpěnlivě se snažili udržet se na hrací polovině protivníka a dotáhnout gólové manko. Poprvé se dostali do převahy a puk měli převážně na svých hokejkách. Smůla se prolomila hned dvě minuty po třetím úspěchu Komety. Do sítě zavěsil puk Nedvěd a dodal svému týmu nový dech. V dvaapadesáté minutě ho pak napodobil Dušek a Liberec se díky tomu dotáhl na pouhý jednogólový rozdíl. Ani oddechový čas, ani skoro minutová hra bez brankáře ale již nic nezměnil. Hokejisté Komety z ledu odjížděli s vítězstvím.

Fanoušci podporovali své týmy až do posledních sekund utkání. Hlediště ovládly modrobílé šály příznivců Komety, hosté se ale také neztratili. Zejména zvukem svých bubnů dávali najevo podporu. „Atmosféra byla skvělá na to, že to byl poslední zápas, v kterém Kometě vlastně už o nic nešlo. Tolik lidí jsem opravdu nečekala,“ řekla fanynka Kristýna Klímková. Podle vedení arény prošlo turnikety přes šest tisíc lidí, neobsazených míst tak zůstala pouhá tisícovka, což je oproti minulému zápasu, kdy zely tribuny prázdnotou, rozdíl. Částečně je to způsobeno tím, že pořadatelé vyšli vštříc veřejnosti a do volného prodeje dali mnohem větší množství lístků za nízké ceny.

Ilustrativní foto: Kometa Brno

Klíčová slova: Kometa, hokej, extraliga, play-out, Liberec