16.04.2014 16:39


Aktuálně: Kolemjdoucí se kvůli Mob Dance zastavovali

Autor: Havlíčková Michaela | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Studenti a přednášející z Fakulty sportovních studii Masarykovy univerzity dnes upoutali svým tancem pozornost celého univerzitního kampusu. Dnešní vystoupení bylo první ze čtyř plánovaných.

Brno — Mob Dance patří mezi vystoupení, kterým se souhrnně říká flash mob. Označují se tak zábavné akce, při kterých se sejde velká skupina lidí a předvede něco netradičního, čímž si získá pozornost svého okolí. Lidé z oddělení gymnastiky a tance Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity se tím nechali inspirovat a vytvořili choreografii na píseň od známé skupiny Bon Jovi „It´s My Life“.

Tanečníci z Fakulty sportovních studií Foto:Michaela Havlíčková „Na Mob Dance se dohodla celá oddělení. Tanec se studenty nacvičujeme v rámci některých předmětů,“ řekla koordinátorka projektu Alena Skotálková. Mob Dance vznikl s ohledem na 95. výročí Masarykovy univerzity. „Písničku jsme vybrali tak, aby měla něco společného s výročím a se studenty. Doufáme, že se přidají nejen studenti, ale i ostatní. Chceme tak spojit celou univerzitu,“ dodala Skotálková.

Dnešní Mob Dance není poslední. Tanečníci jej zopakují ještě třikrát. Na to poslední se lidé mohou přijít podívat, a případně si i sami zatančit, na náměstí Svobody přesně za měsíc. Nejbližší Mob Dance se chystá 25. dubna na Fakultě sociálních studií. „Já se asi půjdu podívat ještě jednou s kamarádkami. Tančit však nebudu, protože se před lidmi stydím,“ přiznala dvacetiletá studentka Kateřina Nováková.

Klíčová slova: Mob Dance, Bon Jovi, Masarykova univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.