20.05.2012 09:20


Aktuálně: Jak jste prožili Muzejní noc?

Autor: Magdaléna Daňková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Festival Muzejní noc, který se konal včera večer na několika místech v centru Brna a jeho přilehlém okolí, přilákal tisíce návštěvníků. Kromě prohlídky expozic muzeí a galerií mohli zvědavci nahlédnout také do zákulisí divadla, vyzkoušet si nejrůznější výtvarné techniky nebo nechat si pomalovat obličej.

Brno Brněnská Muzejní noc se uskutečnila včera večer v několika kulturních organizacích v centru města i přilehlém okolí. Návštěvníci se kromě stálých expozic a aktuálních výstav mohli podívat například do útrob Mahenova divadla, zhlédnout módní přehlídku studentů vysokých škol módního návrhářství nebo si koupit malý suvenýr na Artjarmarku. Muzejní noc nabídla i pestrý doprovodný program. Vedle workshopů, koncertů a divadelních představení si zájemci vyzkoušeli rovněž různé výtvarné techniky v ateliérech vybraných galerií.

Do festivalu se kromě všech brněnských muzeí a galerií zapojily také kulturní organizace nacházející se kousek od centra moravské metropole. Dveře tak návštvěníkům otevřel i Památník písemnictví v Rajhradu či Památník Mohyly míru. Brněnská Muzejní noc je součástí Festivalu muzejních nocí, který pořádá Asociace muzeí a galerií ČR s podporou ministerstva kultury. Brněnský dopravní podnik pro tuto příležitost vypravil pět zvláštních linek, které bezplatně přepravovaly účastníky festivalu do výstavních budov mimo centrum města.

Zeptali jsme se samotných Brňanů, jak Muzejní noc prožili a co je nadchlo nebo naopak zklamalo.


Angie Tran. Foto: Magdaléna Daňková

Angie Tran, 21 let, studentka, Brno

Nejvíce se mi líbila kulturní atmosféra celé akce. Na druhou stranu bylo docela těžké se na některá místa dostat, protože všude byla spousta lidí a dlouhé fronty. Navštívila jsem Moravské zemské muzeum a Uměleckoprůmyslové  muzeum. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakub Švajda, 21 let, dermatologický poradce, OpavaJakub Švajda. Foto: Magdaléna Daňková

Muzejní noc byla super, moc jsem si ji užil. Byl jsem ve více než pěti různých muzeích. Nejvíc se mi líbilo Technické muzeum, protože se zajímám spíše o techničtější věci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Jurečka. Foto:Magdaléna DaňkováJan Jurečka, 21 let, student, Opava

Byl jsem se podívat na Špilberku ale skoro jsem se nedostal ani nahoru, protože bylo všude narváno, hrůza. Ale na nádvoří měli hodně jídla a pivo, takže to vlastně bylo super.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barbora Janečková. Foto: Magdaléna DaňkováBarbora Janečková, 21 let, studentka, Brno

Moc jsem toho neviděla. Byla jsem v Uměleckoprůmyslovém muzeu, kde jsem očekávala něco současnějšího, ale byly tam spíše historické věci. Poprvé v životě jsem se byla podívat v katedrále na Petrově. Podívat jsem se byla i na Artjarmarku v Trojce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lea Hanáková. Foto: Magdaléna DaňkováLea Hanáková, 19 let, studentka, Brno

Nejdříve jsme navštívili Artjarmark v kavárně Trojka, pak Starou radnici a Palác šlechtičen a prozatím jsme skončili tady, v Uměleckoprůmyslovém muzeu. V Trojce jsme viděli výstavu bakalářských prací studentů pedagogické fakulty, ale ty se mi popravdě moc nelíbily.

 

 

 

 

 

 

Klíčová slova: Muzejní noc, expozice, Artjarmark

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.