19.05.2018 09:25


Aktuálně: Informatici ocenili nejlepší studentské filmy

Autor: Jana Hostičková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti Masarykovy univerzity mezi sebou včera soupeřili o nejlepší amatérský film, který si sami natočili. Festival měli na starosti zejména studenti z Fakulty informatiky na Masarykově univerzitě a kromě natáčení filmů se podíleli i na organizaci celého festivalu.

Vítězný film Nelajkla mi status, foto: Jana Hostičková

Brno – Jeden večer a třináct soutěžních filmů. Na Fakultě informatiky včera orgánizátoři zahájili již tradiční filmový festival, který si připravili sami studenti. O nejlepším filmu rozhodla odborná porota a diváci. Cenu odborné poroty získal film Šelma a divákům se nejvíce líbil zábavný film Nelajkla mi status.

Krátké filmy se promítaly na dvou místech. „Děláme živý přenos přímo z Fakulty informatiky do Scaly. Je to technicky velmi náročné,“ uvedl organizátor festivalu Petr Sojka. Na filmy se přišli včera podívat téměř tisíc diváků.

Na festival přišli i tvůrci jednotlivých filmů. „Mám tady dva filmy. Jeden je dokument o festivalu Mezipatra a druhý je spíše zábavný. O festivalu jsem se dozvěděla od své kamarádky a zapsala jsem si předmět, kde jsme se učili, jak vytvářet film,“ řekla režisérka dvou filmů Kristýna Rudolfová.

Klíčová slova: Filmový festival FI, MUNI, filmy, Fakulta informatiky, Scala

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.