29.04.2016 13:15


Aktuálně: Hygienici otevřeli na Brněnské přehradě novou koupací oblast

Autor: Michaela Vaisová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Jihomoravští hygienici na páteční tiskové konferenci oznámili, že letos začnou sledovat kvalitu vody Brněnské přehrady v části Osada. Hygienici zároveň ukončili kontrolu vody v oblasti Bítov, Kopaninky na Vranovské přehradě.

Hygienici na tiskové konferenci oznámili sledování nové koupací oblasti v Brně. Autor: Michaela Vaisová

Brno – Brňané se mohou bezpečně koupat na Brněnské přehradě v nové lokalitě Osada. Miroslav Staněk, ředitel odboru hygieny obecné a komunální z Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje, oznámil na páteční tiskové konferenci začátek kontrolování kvality tamější vody. Pro návštěvníky je také připravena pláž, rozdělená na část pro běžné návštěvníky a na část pro nudisty.

„Podnět pro zařazení této lokality na sledování jsme dostali od Magistrátu města Brna,“ řekl Staněk. Občané se mohou koupat i na místech Brněnské přehrady, která hygienici nekontrolují, činí tak však na vlastní nebezpečí. „V těchto dnech se na přehradě instalují informační tabule se základními údaji,“ sdělil Staněk. Tabule jsou ve všech koupacích oblastech Jihomoravského kraje, hygienici na nich v letní sezoně umisťují aktuální stav vody.

Jihomoravští hygienici zároveň ukončili sledování kvality vody na Vranovské přehradě, v oblasti Bítov, Kopaninky. „Voda byla dlouhodobě závadná ke koupání, v některých případech i zdravotně nebezpečná, “ uvedl Staněk.

Návštěvníci si mohou kvalitu vody nejen Brněnské přehrady zjistit na adrese www.koupacivody.cz. „Vhodné oblasti ke koupání si mohou Brňané ověřit na webových stránkách ministerstva zdravotnictví a krajských hygienických stanic,“ sdělil ředitel jihomoravské krajské hygienické stanice Jan Mareček.

Klíčová slova: Brno, koupání, Brněnská přehrada

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.