13.04.2013 10:09

Aktuálně: Hráči Táborska rázně vykročili k záchraně v druhé lize

Autor: Lukáš Zitka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hráči FC MAS Táborsko slaví první jarní výhru. Na stadionu Pod Vinicí udolali houževnatým výkonem FK Pardubice 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil z penalty Miroslav Strnad.

Pardubice – Dvacáté třetí kolo druhé nejvyšší fotbalové soutěže pokračovalo soubojem osmých Pardubic se čtrnáctým Táborskem. Hosté si odváží tři body po výhře 1:0, kterou z penalty zařídil útočník Strnad. Utkání vidělo 628 diváků.  Hráči Táborska se radují z výhry 1:0 nad Pardubicemi. Foto: Lukáš Zitka

V úvodu prvního poločasu byli aktivnější hosté. Ve dvanácté minutě poprvé vystrčil růžky hostující útočník Strnad. Po prodloužení od Mráze trefil Strnad břevno pardubické branky. O tři minuty později přišla první šance domácích, Petrus se ocitl sám před gólmanem Táborska, ten ale jeho střelecký pokus vytěsnil na roh.

Od třicáté minuty o sobě začali dávat vědět pardubičtí hráči. Přesnější přihrávky a organizovanější hra málem dostala pardubické do vedení. Ve 33. minutě podklouzl obránce Kotrba, čehož ale domácí záložník Rešetár nevyužil. Z úniku trefil pozorného gólmana Fryštáka. O dvě minuty později po centru Pospíšila zakončoval hlavou Petrus. Brankář Fryšták ale opět zmařil jeho snahu a míč odrazil mimo hřiště. Ve čtyřicáté minutě stáhl trenér domácích Svědík ze hry Tomáše Rezka, protože nebyl spokojený s jeho výkonem. V prvním poločase vystřídal svého borce i trenér Nádvorník. Kvůli zranění odstoupil Jasanský a na trávník vyběhl Martin Sladký. Hra obou celků se v prvním poločase nesla v bojovém duchu, nicméně chyběly jí přesnější přihrávky a zakončení.

Druhý poločas začali oba soupeři vlažně. První šanci zaznamenali domácí. Jeřábek v 52. minutě pálil z dálky nad bránu. V 54. minutě střídal kapitán Pardubic Pavel Němeček, ve středu obrany ho nahradil Ondřej Vencl. O tři minuty později zahrál obránce Přibyl v pokutovém území rukou a hosté z nařízené penalty překonali Luďka Frydrycha v bráně domácích. Miroslav Strnad střelou doprostřed branky nedal Frydrychovi šanci. Za protesty proti sporné penaltě vyfasoval domácí útočník Petrus žlutou kartu. Po vstřelené brance se táborští stáhli do obrany a houževnatě bránili snaze Východočechů o vyrovnání.

Velkou zásluhu na konečném výsledku měl především hostující gólman Fryšták, který zlikvidoval šance Petruse i Rešetára z dobrých střeleckých pozic. Podpořit útočnou fázi se domácí kouč Svědík pokusil střídáním, kdy za Rešetára vyběhl na hřiště útočník Hodas. Snaha domácích o vyrovnání se ale tříštila o dobře organizovaný obranný blok Táborska. Ke konci zápasu hosté několikrát zahrozili rychlým protiútokem, ale gólman Frydrych si s nimi společně s obránci poradil. V 86. minutě zazdil jakoukoli šanci na vyrovnání Přibyl, který pálil do rukavic vybíhajícího Fryštáka. Táborsko si tak připisuje do tabulky cenné tři body za výhru venku.

Josef Nádvorník, trenér FC MAS Táborsko:

„V situaci, ve které se nacházíme, potřebujeme každý bod, abychom se uklidnili. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dvě gólové šance, v jedné pálil Strnad do břevna. Pak ale soupeř převzal iniciativu a dostal se do tří gólových šancí. V té době nás podržel brankář. Právě tyto tři chycené gólovky považuju za rozhodující momenty zápasu. V druhém poločase, za stavu 1:0 jsme mohli svůj náskok zvýšit, ale brejkové situace jsme měli lépe řešit. Tím jsme si způsobili nervy až do konce. Posledních pětadvacet minut jsme už jen bránili. O penaltě nemohu moc hovořit, ze své pozice jsem ji dobře neviděl. Jestli míč trefil někoho do ruky, do prsou nebo do stehna neumím posoudit. Byl jsem od té situace daleko.“

Martin Svědík, trenér FK Pardubice:

„Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Prvních pětadvacet minut jsme soupeři nechávali hodně prostoru. Vyústily z toho dvě šance soupeře, které jsme se štěstím přežili. Zhruba od té pětadvacáté minuty jsme naši hru zlepšili, vytvořili si šance, ale neproměnili jsme je. Zlomovým okamžikem byl určitě pokutový kop. Z mého pohledu byl vymyšlený. Nevím, kam by si Přibyl měl tu ruku dát, aby to mohla být penalta. Ta ovlivnila průběh zápasu, Táborsko se pak stáhlo do hlubokého bloku, kde trochu se štěstím přežili. My si ale na druhou stranu moc šancí nevytvořili a hráli jsme zbytečně složitě.“

FK PardubiceFC MAS Táborsko: 0:1 – 58. Strnad (pen.), ŽK: Rešetár, Kudrna, Petrus, Přibyl – Krch, Fryšták. Rozhodčí: Ochotnický, Tacina, Machálek. Diváci: 628

Sestavy:

FK Pardubice: Frydrych – Přibyl, Tischler, Norek, Němeček (54. Vencl) – Pospíšil, Rešetár (79. Hodas), Kudrna, Rezek (40. Hundák) – Jeřábek, Petrus, trenér: Martin Svědík

FC MAS Táborsko: Fryšták – Kotrba, Mráz, Krch, Jasanský (44. Sladký) – Dolejš, Dobal, Ciferský, Kočí – Presl (90. Džafič), Strnad (89. Mach), trenér: Roman Nádvorník

Klíčová slova: Fotbal, Pardubice, Táborsko,