12.04.2013 13:01


Aktuálně: Holešovický Fashion Market právě odstartoval

Autor: Barbora Chudíčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Veletrh nezávislé módy Holešovice Fashion Market představí neotřelou tvorbu více než sto módních návrhářů a designérů. Do holešovické tržnice v Praze, kde se už po páté odehrává, láká však nejen na oblečení, šperky a doplňky.

Praha – Letošní Fashion Market, který nese podtitul New collection, slibuje pestrý výběr nezávislé módy a designu. Návštěvníci si v holešovické tržnici mohou prohlédnout aktuální kolekce několika desítek českých a slovenských návrhářů. Naplánován je také bohatý doprovodný program, ve kterém nebudou chybět hudební vystoupení ani módní přehlídky.

Návštěvníky marketu jsou především ženy. Foto: Barbora Chudíčková

Fashion Market nabízí dvě velké haly plné módy. Oblečení a doplňky však nejsou jedinou možnou zábavou. V zadních halách budou po celý víkend probíhat různé workshopy či výstavy obrazů a uměleckých děl. Jedním ze zajímavých worshopů je stánek votocvohoz.cz, ve kterém si návštěvníci mohou zdarma vyměnit své oblečení za jiné. „Stačí přinést nějaké oblečení, které už nenosíte a můžete ho zde vyměnit za něco nového, co nenosí zas někdo jiný. Je to jednoduchý a nejlevnější způsob, jak obnovit svůj šatník,“ uvedla Barbora Králová, která u stánku pomáhá.

Z nabídky si může vybrat opravdu každý. Na Fashion Marketu lze najít všechno přes náušnice, brože, brýle, kabelky, hodinky, šaty či bytové doplňky. Všechno je většinou ruční práce. „Nad výrobou každého šperku strávím minimálně několik hodin času. U složitějších kousků je to i několik dní,“ řekla šperkařka Dana Tkadlecová, která na Fashion Marketu prodává už druhým rokem.

Zákazníci proto nemůžou čekat ceny jako ve velkých obchodních řetězcích či sezónních výprodejích. Návrháři dávají do každého výrobku kus sebe, což má jednu nezaměnitelnou výhodu – každý kus je originál. „Na Fashion Marketu jsem už potřetí. I když zboží není nejlevnější, máte jistotu, že ve stejné sukni nikoho nepotkáte. A to se mi na tom líbí,“ tvrdí jedna z prvních návštěvnic Františka Macháčková.

A když už vás obcházení stánků s oblečením a šperky omrzí, můžete se občerstvit, vyrazit na módní přehlídku nebo na afterparty do nedalekého klubu Blink. Fashion Market potrvá od pátku do sobotní desáté hodiny večerní, vstup je zdarma.

Největší výběr je z doplňků. Foto: Barbora Chudíčková

Klíčová slova: holešovice fashion market

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.