22.05.2016 13:59


Aktuálně: Hodonín roztančily moderní gymnastky

Autor: Radim Kříž | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Mistrovství České republiky v moderní gymnastice kategorie dorostenek se dnes dopoledne uskutečnilo v Hodoníně. Mladé závodnice do soutěže vstoupily s nadšením a sportovní halu Teza zaplnila hudba a moderní tanec s gymnastickými prvky. V konkurenci sedmadvaceti závodnic zvítězila gymnastka Dana Suchomelová a získala tak titul mistryně České republiky.

Gymnastky v Hodoníně

Hodonín – Mladé moderní gymnastky soutěžily o titul mistryně republiky mezi dorostenci ve sportovní hale Teza Hodonín. Na sportovní akci, kterou pořádal klub SK Veselí nad Moravou, dorazilo sedmadvacet závodnic z více než deseti klubů. Nejlepší taneční vystoupení měla Dana Suchomelová z SK Trasko Vyškov, která se umístila na prvním místě. Na druhé pozici skončila Eliška Roubalová ze SK Veselí nad Moravou a bronzovou medaili získala Karolína Kapounková z SK Trasko Vyškov. 

Mladé závodnice sice cítily před svým vystoupením nervozitu, ale zvládly své výkony se značnou mírou profesionality. „Byla jsem trochu nervózní, ale cvičíme na mistrovství několik měsíců a sestavu umím snad lépe než násobilku,“ sdělila své dojmy jedna z účastnic Klára Moravcová. Na ochozy přišlo i několik diváků z řad veřejnosti, ale největší podporu získály závodnice od rodin a nejbližších, kteří účastnice nadšeně povzbuzovali.

Soutěžní klání mělo tři kola. V prvním kole soutěžily mladé gymnastky v tanci s míčem a ve druhém s kužely. Všechny sestavy jednotlivých gymnastek se skládaly z kombinace moderní hudby a tanečních prvků spojených s gymnastikou. Do třetího kola postoupilo šestnáct závodnic, které si mohly pro rozhodující výstup vybrat volné náčiní. Většina závodnic si vybrala gymnastické obruče. Body za každé kolo se sčítaly a výsledky byly známy na konci tohoto čtyřhodinového klání. 

Klíčová slova: Gymnastika, hodonín, česko

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.