07.03.2015 20:59

Aktuálně: Házenkáři Brna postoupili do play-off

Autor: Janošek David | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnští házenkáři zvládli utkání pravdy. V předposledním kole dokázali na domácí palubovce porazit Litovel 30:26, čímž si zajistili účast v play-off. Nejlepšími střelci zápasu byli brněnský Boris Aspridis a litovelští Matěj Konšel a Jakub Schmalz s osmi brankami.

Brno – Velmi vyrovnaný je závěr základní části házenkářské ligy. O poslední tři postupová místa se poperou ještě čtyři týmy. Mezi ně už nepatří KP Brno, které si dnes poradilo s nováčkem soutěže Litovlí a zajistilo si tak místo v play-off. O přesné výchozí pozici do vyřazovacích bojů se rozhodne v posledním kole.

Utkání v Brně začalo lépe hostující mužstvo, které se rychle ujalo vedení 0:2. Brno však dokázalo zareagovat a otočit stav na 4:2 ve svůj prospěch. V 11. minutě to byla opět Litovel, která se zásluhou Michala Havlíčka dostala do vedení 6:7, načež si domácí trenér vyžádal time-out. Ani po oddechovém čase se brněnský tým nezvedl a hráči Litovle se díky skvělým zákrokům brankáře dostávali do rychlých protiútoků. Následně se hra vyrovnala, ale hosté stále drželi jeden až dvou brankový rozdíl. Až v poslední minutě prvního poločasu vyrovnal Boris Aspridis na 17:17.

Vstup do druhé půle vyšel lépe házenkářům z Brna, kteří šli do vedení 19:17. Ve 43. minutě zvyšoval Tomáš Veřmiřovský už na 26:19 a zdálo se, že je rozhodnuto. Hosté ještě stihli korigovat na rozdíl tří branek, ale na větší drama se nezmohli. Brněnští házenkáři tak ovládli poslední domácí zápas 30:26 a mohou se těšit na play-off. Naopak Litovel bude bojovat o záchranu v nejvyšší lize.

Hodnocení trenérů pro Český svaz házené:

Květoslav Kuba, asistent trenéra Tatranu Litovel: ,,Byl to podle mého vyrovnaný zápas. Rozhodly naše technické chyby, kterých bylo více než soupeřových. Neproměnili jsme tři sedmičky a některé střely nebyly podle našich představ. Podali jsme bojovný výkon, domácím jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale rozhodla jejich zkušenost. "

Andrej Titkov, trenér KP Brno: ,,Bylo to pro nás finále, které jsme zvládli. Jsem rád, že se hráči nevzdali po nezdařeném úvodu a pokračovali ve hře, kterou jsme si vybudovali v průběhu roku a nakonec byla úspěšná. První poločas si samozřejmě za rámeček nedáme, ale musím říct, že Litovel hrála velmi dobře, uvolněně a koncentrovaně."