02.11.2014 18:32


Aktuálně: Grand Prix v moderní gymnastice ovládla mistryně světa z Ruska

Autor: Marcela Trávníčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Již podeváté hostilo Brno závod z prestižního seriálu závodů v moderní gymnastice Grand Prix. Ve všech kategoriích získala zlatou medaili Ruska Margarita Mamunová, současná mistryně světa. Juniorský Tart Cup ovládla Maryina Trubachová z Běloruska, která taktéž zvítězila ve všech kategoriích. 

Brno – Světová špička moderní gymnastiky se o víkendu představila v Brně v rámci seriálu Grand Prix. Svou dominanci potvrdila Margarita Mamunová z Ruska, seniorská mistryně světa, a juniorka Běloruska Maryina Trubachová. Obě získaly zlatou medaili ve všech soutěžních kategoriích.

Vítězka Grand Prix Margarita Mamun z Ruska. Foto: Marcela Trávníčková.

Juniorky i seniorky se představily celkem ve čtyřech soutěžních kategoriích: obruč, míč, kužely a stuha. Mamunové patřilo první místo ve všech kategoriích. Zbývající obsadily Neta Rivkinová z Izraele, která získala stříbrnou medaili v obruči, míči a stuze a bronzovou v kuželech, Maria Titová z Ruska, která vybojovala druhé místo v kuželech a třetí v obruči a stuze a Victoria Filanovská, která se umístila na třetí pozici v míči.

Finále juniorek Tart Cup patřilo Bělorusce Maryině Trubachové, kterou porota ohodnotila jako nejlepší v každé kategorii. Úspěšným bylo finále i pro Veroniku Lyssogorovou z Kazachstánu, která obsadila druhé místo v obruči, míči a stuze. Ksenie Osokinová z Izraele se umístila na třetím místě v obruči a na druhém v kuželech. Třetí místo v míči a stuze pak vybojovala Anastazia Potěmkinová z Rakouska. Laura Božicová z Chorvatska získala bronzovou medaili v kuželi.

Manažerka pořádajícího oddílu SK Tart Moravská Slavia Brno Blanka Mlejnková zhodnotila letošní ročník jako zdařilý jak po stránce sportovní, tak i organizační. Diváci mohli shlédnout krásná vystoupení gymnastek patřících do světové špičky. I když nám nepřál termín organizace, protože byl svátek, tak sportovní hala byla plná a diváci vytvořili krásnou atmosféru pro závodnice a všechny zúčastněné, uvedla Mlejnková.

Do finále juniorského Tart Cupu se gymnastky kvalifikovaly v pátek, sobotní program nabídl víceboj a kvalifikaci na finále Grand Prix seniorek. Po dnešním finále Tart Cupu a Grand Prix následovala show, která je podle regulí Grand Prix součástí závodu. Brněnská Galashow je zvláštní tím, že má vždy své ústřední téma, letošní tak nesla podnázev Svět tance, hudby a gymnastického umění. 

„Chodím sem každý rok, moje nejlepší kamarádka soutěží v Tart Cupu. Občas s ní jedu i někam pryč, ale spíš ji podporuju, když je v Brně. Jako malá jsem taky dělala gymnastiku, ale nebyla jsem dost ohebná, takže jsem skončila. Ale pořád mě to zajímá a letošní ročník se podle mě povedl,“ řekla jedna z návštěvnic, Gabriela Sedlářová.

Série Grand Prix má celkem šest závodů, které se konají v různých světových metropolích. Poslední se uskuteční v polovině listopadu v rakouském Innsbrucku. Dalšími hostitelskými městy letošní série byla Moskva, Paříž, Tel Aviv a Berlín. 

Klíčová slova: moderní gymnastika, grand prix, tart cup, sport

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.