12.12.2016 23:50


AKTUÁLNĚ: Futsalový tým Sparty porazil Hradec Králové 7:1

Autor: Josef Karlík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V dohrávce desátého kola První české futsalové ligy se spolu střetly týmy Sparty a Hradce Králové. Před zápasem byly oba týmy na konci tabulky, Sparta ale nakonec porazila Hradec 7:1 a postoupila na sedmé místo. 

Praha - Zápas týmů desáté Sparty a jedenáctého Hradce dopadl lépe pro tým z Prahy, který svého soupeře porazil 7:1. Díky tomu oddálil svůj sestup z První české futsalové  ligy. Vítězný gól dal ve 23. minutě Miroslav Rott.

Tým Sparty měl od začátku více šancí, ale v první půli dokázal překonat brankáře Hradce jenom jednou. „Je to škoda, nastoupili jsme do zápasu opatrně, jelikož jsme věděli, že je to pro nás velice důležitý zápas. Možná nám ten strach svázal nohy, a proto jsme v první půli nebyli tak efektivní. Naštěstí jsme se ve druhé půli toho strachu zbavili,“ řekl hráč Sparty a střelec prvního gólu Martin Sop.

Na rozdíl od hráčů Sparty tým Hradce zůstává kvůli porážce na jedenáctém místě s osmi body. Stejný počet bodů má i poslední tým České Lípy, ten má ale odehráno o jeden zápas více. „Náš největší problém v současné době je, že tým je složený pouze z mladých a starých hráčů, úplně tedy chybí hráči ve věku největší výkonosti mezi čtyřiadvaceti a devětadvaceti lety. V dnešním zápase se to naplno projevilo. Zápas rozhodl třetí gól týmu Sparty, po kterém jsme se více soustředili na útok, čehož Sparta využila,“ uvedl trenér Hradce Králové Michal Stříž.

Pro tým Sparty je dnešní vítězství čtvrté v sezóně z jedenácti zápasů. Naopak pro hráče Hradce je to šestá porážka z deseti zápasů. Nejvyšší česká futsalová liga se tímto zápasem dostala do své poloviny. Soutěž zatím vede tým Chrudimi, který zatím v tomto ročníku nikdo neporazil. Chrudim soutěž vede s šestibodovým náskokem na druhý tým Zruče nad Sázavou.

Klíčová slova: futsal, První česká futsalová liga, Sparta, Hradec Králové

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.