30.03.2015 22:16

Aktuálně: Francouz vynuloval brněnské střelce, Kometa je krok od vyřazení

Autor: El-Talabáni Patrik | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Po dvou neúspěšných zápasech v Litvínově se semifinálová série přesunula ze severu Čech do města pod Špilberkem. Verva vstřelila vítěznou branku už po necelé minutě a Kometa ani napotřetí nedokázala Litvínov porazit. Náskok hostů zvyšil ve druhé třetině Gerhát a výhru definitivně zpečetil gólem do prázdné brány Viktor Hübl.

Audio

Tisková konference

Autor: Patrik El-Talabáni

Brno – Do utkání vstoupil lépe Litvínov, který byl od začátku aktivnější. To se mu vyplatilo hned po čtyřiapadesáti vteřinách, kdy chybovala brněnská obrana. Ke kotouči se dostal Ručinský, který jej naservíroval Petružálkovi a ten jej poslal za bezmocného Čiliaka. Kometa pokračovala v ospalém výkonu i po inkasované brance a Litvínov si vytvářel další šance, nicméně brněnský brankář odolal i příležitosti Hübla z bezprostřední blízkosti. Brno mělo velké problémy především s přechodem středního pásma.

„Obdržená branka v první minutě ovlivnila celý zápas, protože hráči byli opaření a můžeme být rádi, že jsme neinkasovali víc gólů,“ prohlásil trenér domácích Vladimír Kýhos. Kometa se začala probouzet až v poslední pětiminutovce, především Vondráčkova střela volala po gólu, ale brněnský forvard přestřelil Francouzovu branku. Na konci třetiny měl šanci také hostující Jánský, ale jeho nenápadná střela proplula těsně kolem brněnské svatyně.

Hráči brněnské Komety. Foto: Patrik El-Talabáni.

Druhé dějství začalo opatrně z obou stran a příliš šancí nepřineslo, ale oproti první třetině začali sudí také více vylučovat. První početní výhodu dostala Kometa, ale zahrála ji mizerně. Těsně po jejím skončení se ocitl ve stoprocentní šanci Ton, ale byl faulován a Brno mělo k dispozici další přesilovku. Tu nezahrálo o nic lépe a skóre zůstalo beze změny. „Ubráněná oslabení ve druhé třetině byla velice důležitá,“ řekl trenér Litvínova Radim Rulík. V čtyřiatřicáté minutě měla Kometa opět výhodu jednoho muže v poli, ale po faulu Kováčika se síly na ledě vyrovnaly. Největší šanci Brna měl o chvíli později Káňa, ale tváří v tvář Francouzovi trefil pouze tyčku. Známé pořekadlo nedáš – dostaneš se naplnilo o tři minuty později. Martynkovu střelu vyrazil Čiliak pouze k Františku Gerhátovi, který zametl puk minutu před koncem druhé třetiny do prázdné brány. „Hodně důležitým momentem bylo, když Honza Káňa trefil břevno a za chvíli dostaneme gól na dva nula,“ potvrdil Kýhos. Poslední minuta se nesla ve znamení vyloučení. Nejprve se dopustil faulu brněnský Koreis, po něm hostující Kubát a domácí kapitán Leoš Čermák. Vteřinu před koncem periody měl jasnou šanci Hübl, ale ač osamocen před brněnským brankářem, minul bránu domácích.

Ani ve třetí třetině se Kometa nedokázala dostat do souvislejšího tlaku a pokračovala v nervózním výkonu. Brňanům se nedařily rozehrávky a téměř všechny puky jim odskakovaly. Pokud už se Kometa dostala do šance, vyhořela na brankáři Francouzovi. Největší šanci lapil v jednapadesáté minutě brněnskému Hruškovi. „Brno mělo ve třetí třetině největší tlak a my jsme to se štěstím ubránili,“ dodal Rulík. Necelé tři minuty před koncem zápasu zkusila Kometa hru bez brankáře, ale minutu před koncem pláchl brněnské obraně Viktor Hübl a dopravil kotouč do prázdné brány.

Brno nezvládlo proti Vervě ani třetí zápas. „Nemáme co ztratit, jsme na pokraji vyřazení a zítra se pokusíme, abychom se ještě vrátili do Litvínova,“ burcoval na závěr tiskové konference Kýhos.

Naopak Severočeši budou mít zítra mečbol a mají šanci ukončit semifinálovou sérii v nejkratším možném termínu.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Petružálek (Hanzl, Ručinský), 39. Gerhát (Martynek, Trávníček), 59. Hübl (Jánský). Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 0:3. Stav série: 0:3.

HC Kometa Brno: Čiliak – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Hájek, Malec, Kuboš, Bilčík – Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Mrázek – Káňa, Čermák (C), Vondráček – Dočekal, H. Zohorna, Honejsek.

HC Verva Litvínov: Francouz – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Gula, Sklenička, Pavlík, Kokeš – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček (C), Gerhát, Martynek – Jurčík, Piroš, Majdan.

Klíčová slova: Kometa Brno, Verva Litvínov, semifinále, hokej