09.04.2014 21:17


Aktuálně: Fotoreportáž ze stavění májky na náměstí Svobody

Autor: Barbora Božková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Záplavu zelené barvy mohli dnes odpoledne vidět kolemjdoucí na brněnském náměstí Svobody. Zelenal se nejen vrcholek májky, kterou sem vlastnoručně přineslo asi třicet studentů tří brněnských univerzit pořádajících letošní Majáles. Početní převahu nad ostatními měli právě studenti Mendelovy univerzity v zelených tričkách.

Brno – Hlavními pořadateli letošního Majálesu jsou Masarykova univerzita, Mendelova univerzita a Vysoké učení technické. Tři desítky studentů všech tří univerzit vztyčily dnes odpoledne na brněnském Náměstí Svobody májku. Dnešní akcí tak odstartoval studentský měsíc, který vyvrcholí 7. května Brněnským Majálesem.

Studenti přicházejí či přijíždějí na Náměstí Svobody. Foto: Barbora Božková

O půl třetí přichází na brněnské hlavní náměstí jako předvoj dvojice studentů z Mendelovy univerzity. Dívka na koloběžce s korunkou na hlavě je kandidátka na letošní Miss Majálesu. Z hlasování na každé univerzitě vzešla dvojice kandidátů na Krále a Miss Majálesu, dnes se všechny tři dvojice poprvé představily na veřejnosti. Celkový vítěz a vítězka pak vzejdou za měsíc z internetového hlasování a ze sběru hlasů přímo na Majálesu. 

Zástup studentů nese májku na náměstí. Foto: Barbora Božková

V čele průvodu nesoucího májku jdou opět zástupci Mendelovy univerzity v tričkách zobrazujících Johanna Gregora Mendela. Za nimi kráčejí v červených tričkách studenti Vysokého učení technického.

 

Student a policistky. Foto: Barbora Božková

Na bezproblémovost akce dohlížejí městští i státní policisté, kteří hned v úvodu akce upozornili studenty na vyhlášku o zákazu pití alkoholu na veřejnosti. Přinesených lahví s vínem se proto vysokoškoláci ani nedotkli.

 

Studenti spolu se zástupci města Brna zdobí májku. Foto: Barbora Božková

Tajemník brněnského magistrátu Pavel Loutocký přivázal na májku stužku s logem města. Studenti Vysokého učení technického ozdobili májku autíčky a červenými tričky. Zástupci Mendelovy univerzity použili stužky a zelené polystyrenové koule symbolizující hrách, se kterým Mendel prováděl genetické experimenty.

Helma MUNI. Foto: Barbora Božková

Studenti Masarykovy univerzity umístili na špičku májky ochrannou stavební helmu s nápisem MUNI.

Král a Miss nominovaní za Masarykovu univerzitu. Foto: Barbora Božková

Za Masarykovu univerzitu se klání o Krále a Miss Majálesu účastní student informatiky Petronius van der Chochullssen brněnský I. a Daniela I., studentka sociální pedagogiky a poradenství.

Král a Miss nominovaní za Mendelovu univerzitu. Foto: Barbora Božková

Mendelovu univerzitu reprezentují Marta Havránková a Josef Jurčík.

 

Král (uprostřed) nominovaný za Vysoké učení technické. Foto: Barbora Božková

Porwi I. (uprostřed) je nominovaný za Vysoké učení technické. Jeho dámský protějšek dnes nedorazil, garde mu proto dělali dva kolegové.

 

Při vztyčování májky bylo potřeba zatnout svaly. Foto: Barbora Božková

Při vztyčování téměř dvanáctimetrové májky se studenti zapotili. Smrk dodal křtinský Školní lesní podnik Mendelovy univerzity.

 

Odpočívající člen studentstva. Foto: Barbora Božková

Zatímco jiní napínali svaly, někteří vysokoškoláci se oddávali nicnedělání.

 

Vztyčená májka. Foto: Barbora Božková

Ve čtyři hodiny už májka stála na svém místě. Dneškem započatý měsíc studentů pak 7. května vyvrcholí brněnským Majálesem.

Klíčová slova: Majáles, stavění májky, Král a Miss Majálesu

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Kateřina | 10. 04. 2014, 19:17
Opravdu šlo o pana náměsta Pospíšila. Prosím, opravte šotka, ať nejsou čtenáři zmatení :)
Tereza | 09. 04. 2014, 21:26
Pana Loutockého jsem tam neviděla, zato pan náměstek Pospíšil je tu na více fotkách ;)