10.12.2013 00:42

Aktuálně: Florbalistky z České republiky rozstřílely bránu lotyšských protihráček

Autor: Jakub Šustr | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Zápas České republiky s Lotyšskem na devátém Mistrovství světa ve florbale žen skončil drtivou porážkou pro lotyšský tým. Češky nemilosrdně porazily své konkurentky vysokým rozdílem 12:1. Český tým míří ze druhého místa do čtvrtfinále.

Brno – Diváci brněnské arény Vodova nemuseli na první branku v utkání čekat dlouho. Padesát šest sekund po začátku zápasu skórovala v nařízené penaltě Denisa Billá a otevřela tak kanonádu českých gólů. První třetina utkání byla velmi dynamická, české hráčky byly aktivnější a to se projevilo i na výsledku. Po první třetině Češky vítězily 7:0. Ve druhé třetině skórovaly české hráčky dvakrát, v poslední třetině třikrát.

Závěrečnou děkovačku si české hráčky užily a to zaslouženě.

Radost českých fanoušků, kterých byla v publiku většina, zkalil jeden vlastní gól, který vstřelila Kristýna Jílková. „Ten vlastní gól to byla smůla, ale to se prostě ve sportu stává. V tak dynamickém sportu, jako je florbal, to platí dvojnásob,“ řekl fanoušek českého týmu Filip Dymáček. Inkasovaná branka byla ale po necelé minutě odčiněna Terezou Urbánkovou, která ve čtyřicáté minutě vstřelila hattrick.

„Jsem velmi nadšená z celého zápasu, tak vysoko jsem v reprezentaci ještě nevyhrála. Dneska jsme opravdu hrály dobře a jsem velmi spokojená,“ popsala své pocity po zápase nejlepší hráčka českého týmu Gabriela Žůrková, která za utkání vstřelila dvě branky a dvakrát asistovala. „Bronzová medaile, to je náš menší cíl. Když to půjde ještě dále, budeme jenom rády,“ dodala Žůrková.

Utkání sledovalo více než patnáct set diváků. Český tým je nyní ve skupině B na druhé příčce za Švýcarskem. S devatenácti vstřelenými brankami jsou však české florbalistky suverénně nejlepší střelkyně. Lotyšky obsadily poslední příčku, všechny tři odehrané zápasy totiž prohrály.

Klíčová slova: florbal, Vodova, mistrovství světa, Česká republika, Lotyšsko