22.04.2013 20:53


Aktuálně: FC Kozel, Cítím pnutí nebo Hula hula - fotbalový turnaj na Drakenu si studenti užívají

Autor: Kristýna Kolibová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Fakulta sociálních studií pořádá už po dvanácté fotbalový turnaj. Přihlásilo se třináct týmů, které tvoří studenti z různých oborů fakulty. Zhruba sto účastníků bude soupeřit do středy, kdy si vítězný tým převezme pomyslný titul. Dnes v devět hodin ráno na brněnské Kraví hoře v areálu Draken začal v přátelské atmosféře první zápas. Organizátor Jan Tvrdoň zve všechny studenty, aby podpořili spolužáky na turnaji.

Přehrát audio

Audio

Autor: Kristýna Kolibová


Tým Doba je zlá pod vedením Vojty Kubáta odpočívá po zápase. Foto: Kristýna KolibováBrno
- K jarním dnům na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity neodmyslitelně patří fotbalový turnaj. Stejně jako předešlé ročníky se hraje tři dny na hřišti Draken na Kraví hoře. Organizace dvanáctého ročníku se ujal Jan Tvrdoň a Roman Pačka, studenti z katedry politologie, kteří spolupracují s proděkankou Markétou Pitrovou. V minulém roce jsem převzal organizaci po absolventech, letos jsem na to již automaticky navázal," řekl hlavní organizátor Jan Tvrdoň.

Na turnaj se mohl přihlásit kdokoli z fakulty. Mezi studenty, kteří si chtějí se spolužáky zahrát fotbal, se zájem zvýšil. Loni jsme měli zaregistrovaných deset týmů, letos je jich třináct," sdělil organizátor Roman Pačka. Funkci rozhodčího zastávají sami pořadatelé. Pokud se přímo účastní fotbalového klání, píská jim někdo schopný z řad diváků.

O klasickou malou kopanou mají zájem především studenti bezpečnostních a strategických studií, politologie a žurnalistiky. Týmy průměrně po sedmi členech mají často kuriózní pojmenování, například FC Kozel, Cítím pnutí, OSM, Hula hula nebo Oh long Johnson. Účastníci se o akci dozvěděli většinou z Facebooku. Fotbal je moje droga, oblíbený sport a závislost, takže si s radostí zahraji, kdykoli to jde," řekl kapitán družstva Doba je zlá Vojta Kubát. Do týmu si vybral kamarády ze žurnalistiky. Mezi nimi jsou závodně hrající studenti, fotbaloví amatéři i jedna ze dvou hrajících dívek na turnaji. Baví mě většina sportů, ale fotbal je nejlepší odreagování. Hrála jsem ho i závodně," okomentovala svou ojedinělou pozici studentka Alžběta Nečasová, která si získala respekt a obdiv mezi hráči i diváky.

Hoši šli do akcí s plným nasazením. Foto: Kristýna KolibováNávštěvníků sedělo u hřiště poskrovnu. Pozoruji konkurenci na středeční play-off," vysvětlil jeden z nich Marek Lang. Patří do týmu Krtci jak koně, ve kterém jsou dva obhájci titulu z minulého roku. Konkurenceschopně vypadá asi polovina týmů. Doufám, že nám vydrží pěkné počasí," dodal Lang.

Rok od roku slábne zájem pedagogů o turnaj. Dříve měli profesoři svůj vlastní tým. V tuto chvíli víme pouze o účasti doktoranda z bezpečnostních a strategických studií Petra Kupky," zmínil Pačka. Vedení školy však akci plně podporuje. Dodali vše potřebné pro chod akce včetně drobných cen. A co si z turnaje odnese vítězný tým? Vítězové kromě uznání, respektu soupeřů a dobrého pocitu získají doplňkové ceny jako trička, tužky a míče," řekl Tvrdoň. Fotbal je pro studenty především zábava. Jako každý kontaktní sport s sebou nese vyhrocené momenty, ale tady převládá hlavně pohodová atmosféra.

Klíčová slova: Fotbalový turnaj, Fakulta sociálních studií, studenti

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.