09.04.2012 19:48


Aktuálně: Fanoušci Komety zaplnili brněnské náměstí Svobody

Autor: Zuzana Holubová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Po několika překvapivých úspěších ve vyřazovacích bojích se hráči brněnské Komety probojovali až do finále play-off hokejové extraligy. Pro fanoušky brněnského klubu je nachystané veřejné promítání všech finálových zápasů na náměstí Svobody v Brně.

Brno Na veřejné promítání prvního finále hokejového play-off se dnes sešli fanoušci brněnské Komety na náměstí Svobody v Brně. Pro návštěvníky jsou připravené dvě velkoplošné obrazovky, stánky s občerstvením i se suvenýry s tematikou brněnského hokejového klubu. Hráči Komety dnes bojují s týmem Pardubic.

Jeden z prvních návštěvníků. Foto: Zuzana Holubová

Na brněnské náměstí Svobody se fanoušci Komety začínali scházet už kolem druhé hodiny odpoledne. Pořadatelé pro ně mají přichystané stánky s občerstvením i točeným modrým pivem. Po obou stranách pódia se tyčí velkoplošné obrazovky.

 

Malování na tvář. Foto: Zuzana Holubová

Některé přípravy si fanoušci nechávají až na místo. Kromě komeťáckých dresů a šál si také řada z nich maluje tváře modrobílou barvou.

 

Točené modré pivo. Foto: Zuzana Holubová

Ve stáncích s občerstvením si mohou fanoušci brněnské Komety koupit speciální modré pivo. I přesto většina z nich dává přednost klasickému. „Dal jsem si raději jedenáctku. Modré pivo jsem ochutnal, ale klasika je lepší,“ řekl fanoušek Michal Zach.

 

Přicházející fanoušci. Foto: Zuzana Holubová

Většina fanoušků brněnského hokejového klubu přichází na náměstí Svobody kolem čtvrté hodiny. V tu dobu také začíná oficiální program. Návštěvníkům zahraje skupina Děda Mládek Illegal Band.

 

Fanoušci brněnské Komety. Foto: Zuzana Holubová 

Fanoušci brněnské Komety, kteří neměli příležitost jet na finálový zápas do Pardubic, si mohou hokejovou atmosféru vychutnat na brněnském náměstí Svobody. A to nejen dnes, ale také v dalších finálových utkáních. V době zápasu je přerušený provoz linky číslo 4 městské hromadné dopravy na zastávkách Zelný trh, Náměstí Svobody a Česká.

 

Vlajka Komety. Foto: Zuzana Holubová

Fanoušci jsou vybaveni nejen dresy a šálami, ale mnozí z nich si s sebou přinesli také vlajky nebo maskoty. „Jsem rád, že máme příležitost účastnit se alespoň téhle akce. Na žádný zápas v Brně jsem se nedostal. Byl obrovský zájem o lístky,“ uvádí jeden z přítomných fanoušků Leoš Matalík.

 

Malá návštěvnice s maminkou. Foto: Zuzana Holubová

Na brněnském náměstí Svobody není nouze ani o malé fanoušky v komeťáckých dresech. „Brno je vlastně nejhokejovější město, protože se tady ke svému týmu hlásí vůbec nejvíc fanoušků,“ oznamuje moderátor akce přítomným lidem, kteří přišli podpořit svůj hokejový klub.

Fanynky u pódia. Foto: Zuzana Holubová

Kreativita fanoušků nezná mezí. Někteří mají na tvářích namalováné vlajky, jiní hvězdičky, hokejky či komety. A pokud se neodvažují nalíčit si tváře, mají alespoň modré mikiny nebo bundy.

 

Zaplněné náměstí Svobody. Foto: Zuzana Holubová

Pořadatelé odhadují návštěvnost těsně před začátkem finálového zápasu okolo tří nebo čtyř tisíc fanoušků. Další se podle nich na náměstí teprve chystají.

Hokejová hymna. Foto: Zuzana Holubová

Těsně před začátkem finálového zápasu nechává moderátor akce zahrát hymnu hokejistů Komety. Přítomní fanoušci zvedají své šály vzhůru a zpívají.

 

Fanynka zpívá komeťáckou hymnu. Foto: Zuzana Holubová

Atmosféra na brněnském náměstí Svobody těsně před začátkem utkání graduje. Neustále přichází další a další fanoušci, kteří chtějí podpořit svůj tým alespoň tímto způsobem. Na náměstí přijeli také brněnští strážníci a dobrovolní hasiči.

 

Kometa. Foto: Zuzana Holubová

Velkoplošné obrazovky umístěné po obou stranách pódia umožňují fanouškům kvalitní podívanou. Veřejné promítání na náměstí Svobody je spontánní akcí, kterou pořadatelé domluvili za pouhých několik dní. „Uspořádání takové akce trvá normálně i více než měsíc,“ říká moderátor přitomným fanouškům.

Klíčová slova: hokej, Kometa, play-off, extraliga

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.