28.04.2014 22:49

Aktuálně: Druhý ročník Florbalového souboje univerzit vyhráli hráči VUT

Autor: Erychlebová Daniela | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Florbalisté Vysokého učení technického dokázali hráčům Masarykovy univerzity oplatit porážku z minulého roku. Dnes večer zvítězili ve Sportovní hale Vodova v Brně nad svými rivaly jednobrankovým rozdílem 6:5.

Brno – Jedenáct branek mohli dnes večer vidět fanoušci, kteří přišli na zápas Florbalového souboje univerzit. Na rozdíl od společného zápasu v hokeji, který vyhráli hráči MU, se dnes radovali florbalisté v červených dresech. V polovině hrací doby se zdálo být rozhodnuto, když reprezentanti VUT vedli už o tři branky. Hráči v modrém však dokázali zápas zdramatizovat, když v dvaapadesáté minutě srovnali na 5:5. Z nerozhodného stavu se moc dlouho neradovali a nakonec se museli smířit s jednobrankovou prohrou. „Nemyslím si, že by soupeři byli o tolik lepší. Spíš měli více štěstí v koncovce. Dokázali víc využít našich chyb. My jsme ke konci začali dotahovat, ale bylo už pozdě,“ řekl hráč Masarykovy univerzity Petr Kos.

Na začátku zápasu byla vidět nesehranost obou celků, které měly na přípravu na tento zápas možnost společně trénovat pouze jednou. První třetina byla poznamenána mnoha fauly a chybami na obou stranách. Fanoušci se nedočkali jediného gólu a hráči odcházeli do šaten za stavu 0:0. „Nehrajeme vůbec dobře. Měli jsme na přípravu jenom jeden trénink. Doufám, že to bude lepší,“ sdělil reprezentant MUNI Jan Kolajta.

Druhé dějství začalo mnohem svižněji a hned v druhé minutě otevřel skóre Martin Koutný a Masarykova univerzita vedla. Radost fanoušků v modrém vydržela jen minutu, protože na úvodní gól rychle odpověděl kapitán týmu VUT Marek Fuchs. Celá třetina se odehrála v rychlém tempu a vteřinu před koncem snížil David Coufal na 2:3 z pohledu Masarykovy univerzity. „ Zatím je to docela vyrovnané. Šance jsou na obou stranách. Potřebujeme zlepšit důraz. Dostat gól vteřinu před koncem, je zbytečnost,“ hodnotil obraz hry po druhé části Jan Vojtíšek z VUT.

Když už v sedmačtyřicáté minutě prohrával tým MU 5:2, zdálo se být rozhodnuto. Během pěti minut však dokázali hráči v modrém vstřelit tři góly. Na 5:5 srovnal Radim Komínek. Florbalistům z VUT trvalo třicet vteřin, než se znovu ujali vedení. Vítězný gól vstřelil Vít Mlejnek a stanovil tak konečné skóre 6:5 pro Vysoké učení technické. „Zprvu měli velké řeči a nakonec to dopadlo tak, že jsme je převezli. Oni měli v kádru spíše jednotlivce. My jsme se semkli jako tým a dokázali jsme jednobrankový náskok do konce ubránit,“ poznamenal kapitán týmu VUT Marek Fuchs.

Florbalový souboj univerzit se snaží navázat na úspěšná hokejová střetnutí soupeřících vysokých škol. „Letošní ročník je odlišný od toho loňského. Hrají zde profesionálnější týmy, ve kterých jsou i florbalisté z první ligy. Dnes je skvělá atmosféra, ale stále tu není tolik lidí, kolik bychom si přáli. Do příštího roku to zlepšíme, budeme akci lépe propagovat,“ řekla organizátorka florbalového souboje ze studentského spolku Munie Gabriela Pirklová.

Klíčová slova: Florbalový souboj univerzit, Sportovní hala Vodova, MU, VUT