26.03.2013 00:53

Aktuálně: Drtiči vs. Technika: srovnáno

Autor: Lukáš Havlík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Přesilovky, herní zvraty a fanouškovská tlačenice. Takovou tripartitu nabídl druhý finálový zápas mezi domácí Technikou Brno a Drtiči Hodonín. Pevnější nervy a silnější touhu vyhrávat předvedli hosté, kteří soupeřům nasázeli šest branek a srovnali druholigovou sérii na 1:1.

BRNO – Start do první třetiny zápasu byl z obou stran taktický. Svižný hokej plný osobních soubojů rušila jen píšťalka rozhodčích. Téměř dvacetkrát rozezvučela klenbu zimního stadionu kvůli vyloučení některého z hráčů ze hry. A skórem hýbaly právě přesilovky. Přečíslení využil v šestnácté minutě jednadvacetiletý útočník Techniky Jiří Kozák, který po nejisté lapačce hodonínského brankáře Filipa Baruse mířil do prázdné brány. Radost jednogólového náskoku si odnesli Brněnští i do šatny.

Minutu a čtvrt po začátku druhé části předvedl výborný cit pro hru brněnský bek Jiří Zapletal, který si za přesnou přihrávku na najíždějícího rychlíka Jana Česneka připsal asistenci. „Gól na 2:0 nás pohřbil. Stali se z nás páni hokejisti, ale jen v hlavě. Přestali jsme bruslit, hrát to, co umíme, což rozhodlo celý zápas,“ komentoval vývoj klání domácí forvard Vlastimil Odehnal. A měl pravdu. Otěže převzali Drtiči a tisknuli je s malou přestávkou, kdy Technika vedla 3:2, až do konce utkání. Vyrovnávací gól padl minutu před závěrem druhé třetiny.

V té třetí ztratili černobílí pevný led pod nohama. Třikrát hráli v oslabení, třikrát inkasovali. O branky se postaral Martin Špok, Matěj Charvát a Zdeněk Jurásek. „Za vítězstvím jsme šli pevněji než domácí. Měli víc přesilovek, ale nedokázali je proměnit,“ řekl poslední ze jmenovaných.

„Vzali jsme si zápas zpátky, kluci to zvládli perfektně, rychlé brejky Technice dnes nepomohly,“ radoval se hodonínský trenér Miroslav Barus, „škoda jen těch nesmyslných vyloučení, některé verdikty sudích se nedají ani komentovat,“ dodal.

Výsledek 6:3 vrátil Drtiče zpět do boje o druholigové vítězství a možný postup do nejvyšší hokejové soutěže. Za vysoký počet gólů může podle bývalého reprezentačního gólmana, olympijského vítěze a letošního asistenta trenéra Drtičů Romana Čechmánka spíše nedůsledná obrana než brankáři. „Oba dnes chytali hodně jistě, my ale byli o něco lepší“, říká Čechmánek.

Nevyrovnanost zápasu byla i v počtu diváků. Přestože hrála Technika doma, více fanoušků přijelo z Hodonína. „Byl to moc hezký zápas, jen se mi nelíbilo rozdělení tribun. Část určená pro hosty byla přeplněná, místa pro domácí byla naopak často prázdná,“ stěžoval si fanoušek Drtičů Radek Janošek, který se zároveň těší na další finálové utkání. „Trochu jsme spadli z hrušky, příští zápas musíme být bezchybní. Určitě vyhrajeme,“ uzavřel útočník Techniky Vlastimil Odehnal.

Branky a asistence: Domácí: 16. Kozák (Bilčík, Česnek), 22. Česnek (Zapletal, Kozák), 39. Štindl (Brzobohatý) – Hosté: 23. Kříž (Pokorný, Špok), 28. Špok (Kříž), 40. Jurásek, 42. Jurásek (Peš, Šťastný), 54. Charvát (Kříž, Špok), 56. Špok (Sajdl, Kříž)

Klíčová slova: hokej, druhá liga, Drtiči Hodonín, Technika Brno, finále