01.12.2016 15:03


Aktuálně: Dopravní podnik zprovozní nové linky, upraví i ceny jízdenek

Autor: Karolína Hanzelková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Brněnskou hromadnou dopravu čekají od 11. prosince 2016 provozní změny. Cestující se dočkají prodloužení stávajících linek, úpravy cen jízdného i zařazení nových spojů. Nejvýznamějším je nová expresní linka E56, která spojí studentská centra Technologického parku s Univerzitním kampusem. 

Tramvajová linka 2 se dočká navýšení kapacity. Foto: Karolína Hanzelková

Brno – Novou expresní linku E56 mohou cestující od 11. prosince využít na místo stávajícíh spojů. Linka spojí studentsky využívané lokality Technologického parku a Nemocnice Bohunice, kde sídlí kampus Masarykovy univerzity. Linka povede přes přestupní uzel Pisárky, nádraží Brno - Královo Pole a areál VUT. "Nová jizdní doba asi dvaceti pěti minut je daleko atraktivnější, než jakýkoliv jiný způsob jízdy," uvedl vedoucí dopravního provozu DPMB Jan Seitl.

Také stávající autobusové a tramvajové linky se dočkají změn. Nově prodloužená autobusová linka 64 obslouží cestující od jižní části ulice Masná, přes areál bývalých mrazíren až do Komárova. Tramvajová desítka posílí kapacitu linky 8, v dopravní špičce povede ze Stránského skály místo na Nové sady až na zastávku Švermova v Bohunících. Zvýšení počtu nízkopodlažních vozidel se dočkají tramvajové linky 2 a 5.

Změny se týkají také tarifu Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Bezplatné jízdné v zónách 100+101 se z věkové kategorie dětí do šesti let rozšíří o děti do deseti let. "Předpokladem pro bezplatnou jízdu je vystavení průkazky a k tomu i nulového kupónu, který platí až do dovršení deseti let dítěte," uvedl vedoucí tarifního odboru DPMB Vít Prígl.

Dopravní podnik vydal nová opatření, která by měla vést ke sjednocení a zpřehlednění brněnské dopravy. Mezi tyto novinky patří virtuální předplatná jízdenka, kterou si cestující mohou zakoupit od 1. 1. 2017. Podnik také nově zavede virtuální krátkodobou jízdenku pro turisty na 2 až 30 dnů. 

Klíčová slova: DPMB, expresní linka, tramvaje

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.