25.02.2015 18:15


Aktuálně: Dobrovolníci čistí fotbalový stadion za Lužánkami

Autor: Křivánková Andrea | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

První oficiální veřejnou brigádu dnes pořádá fotbalový útočník Petr Švancara na fotbalovém stadionu Za Lužánkami v Bně. Cílem je zkultivovat prostory pro budoucí sportovně-kulturní akce.

Brno – Lužánecké fotbalové hřiště se dnes odpoledne plní dobrovolníky, kteří přišli pomoct s odstraněním keřů a vyčištěním tribuny stadionu. Sportoviště proslavilo mužstvo Zbrojovky Brno, které se však v roce 2001 přestěhovalo do Králova Pole. Od té doby stadion chátral.

Dobrovolníci pomáhají odklízet dřevo

„Je to vůbec první dobrovolná brigáda na stadionu po třinácti letech,“ objasnil jeden z pěti organizátorů Marek Fišer. „Neděláme to kvůli jednomu zápasu, chceme prostor pravidelně využívat pro různé sportovní i kulturní akce, dokud nebude sportoviště zrekonstruováno,“ doplnil. První utkání Za Lužánkami fotbalisti odehrají za čtyři měsíce.

Petr Švancara zorganizoval akci při svém loučení s fotbalovou kariérou. Nápad chytl fanoušky útočníka Švancary i Magistrát města Brna, který brigádu podpořil pronajmutím stadionu Švancarovu týmu. Organizační skupina Petra Švancary chtěla stadion pročistit sama. V práci se dřevem se střídají odborníci s pilou i nekvalifikovaní dobrovolníci. Většina účastníků jsou fanoušci fotbalu a Zbrojovky Brno, kteří při úklidu hřiště vzpomínají na jeho dřívější slávu. "Jsem zbrojovák a dřív jsem na stadion chodíval. Přijel jsem pořezat všechno, co uvidím," vyjádřil se s nadšeným výrazem dobrovolník Tomáš Silák.

Po vyhlášení měla akce velký ohlas a Marek Fišer očekává na brigádě za celý den účast až sto padesát lidí. Pracují většinou muži, mezi dobrovolníky se však objevují i ženy. "Snaha udělat něco s fotbalovým hřištěm mě chytla za srdíčko, tak jsem chtěla alespoň nějak pomoct," vysvětlila Olina Frydrýšková, která kromě práce napekla pro dobrovolníky koláče.

Klíčová slova: dobrovolnictví, brigáda, fotbal, stadion, Lužánky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.