20.04.2011 18:23


AKTUÁLNĚ: Čtenáři si nechali podepsat Málo černý Varlata

Autor: Veronika Pořízková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Známá česká spisovatelka a blogerka Iva Pekárková, která už několik let žije v Londýně, dnes v knihkupectví Barvič a Novotný představila svou nejnovější knihu fejetonů Málo černý Varlata.

Brno – Knihkupectví Barvič a Novotný zelo prázdnotou ještě pět minut před pátou hodinu, kdy měla autogramiáda začít. Přesto Ivu Pekárkovou, která dorazila včas, neopouštěla dobrá nálada.

Postupně se prostor vyhrazený pro fanoušky autorky zaplnil několika lidmi a občas ze zastavil i někdo procházející kolem. „Prosím všechny, kdo za mnou přišli, aby se posadili, protože jinak mě to bude znervózňovat,“ řekla na úvod napůl žertem Pekárková.

Autorka přečetla kapitolu z knihy, ve které je zčásti vysvětlenIva Pekárková se podepsala čtenářům. Foto: Veronika Pořízková původ jejího kontroverzního názvu. Varlata jsou přezdívka jednoho z přátel jejího nigerijského partnera. „Pokud mi budete špatně rozumět, tak je to kvůli těm dvěma pivům, které jsem si dala na léčení rýmy. V tomhle počasí na mě mají větší vliv, než kdyby jich bylo pět,“ omluvila se ještě před čtením Pekárková a pobavila tím všechny přítomné.

I přes nízký počet účastníků autogramiády padlo mnoho dotazů. Týkaly se převážně zkušeností z cest. Spisovatelka procestovala asi patnáct zemí, žila v New Yorku, nyní bydlí v Londýně a do Brna přijela z malajského Kuala Lumpur.

„Ivu Pekárkovou mám rád a její knihy čtu pravidelně. Je škoda, že dnes přišlo tak málo lidí. Asi je to tím pěkným počasím,“ řekl návštěvník autogramiády Pavel Horký.

S důvodem nízké účasti souhlasil i organizátor akce Filip Johánek. „Lidem se v tak pěkném počasí do knihkupectví na autogramiádu moc nechce. Je to škoda,“ uvedl.

V knihkupectví Barvič a Novotný se konají autogramiády autorů pravidelně. „Pořádáme je přibližně jednou do týdne,“ upřesnil Johánek.  Nejbližší se koná už příští týden v úterý, kdy Irena Obermannová představí svou nejnovější knihu Sex po telefonu.

Klíčová slova: autogramiáda, Iva Pekárková, Málo černý Varlata

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.