15.03.2013 15:09


Aktuálně: Členové fakultního senátu schválili rozpočet štědrý pro učitele i studenty

Autor: Adéla Bilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Celkové výnosy Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity budou vyšší než vloni. Vedení počítá s více než 305 miliony korun. Učitelé se dočkají vyšších platů a studenti se mohou těšit na nové vybavení školy.

Brno – Členové Akademického senátu jednomyslně odhlasovali rozpočet fakulty na rok 2013. Podle něj se výnosy školy zvýší o více než 58 milionů korun. „Nárust o 23 procent je velký, tyto peníze půjdou do zaměstnanců," řekl na schůzi senátu děkan fakulty Břetislav Dančák. Zdůraznil však, že jde o průměr růstu platů, proto výrazné zvýšení neplatí pro každého.

Více než 44 miliony se na zvýšených výnosech podílí Operační program Vzdělávání pro Vojtěch Moštěk představuje rozpočet senátorům a děkanovi. Foto: Adéla Bilovákonkurenceschopnost. Konec projektu ale bude za pár let znamenat opět méně peněz pro jednotlivé katedry. Dančák na situaci jednotlivá pracoviště upozornil a způsob, jakým se se situací vypořádají, je zejména v jejich rukách. „Je důležité, aby koordinátoři vysílali maximum studentů do zahraničí na stáže nebo letní školy. A naopak pokud u nás na fakultě zvýšíme počet předmětů v cizím jazyce, přilákáme více zahraničních studentů," přednesl svou vizi budocího směřování děkan.

Televizní studio  bude stát sedm milionů

V roce 2013 si na své přijdou i studenti. V letních měsících se zdí rozdělí jedna ze studoven v knihovně a vznikne tím nová seminární místnost. „Poptávka po takové místnosti byla ze strany knihovny i ze strany učitelů, malých tříd máme celkově ve škole nedostatek," řekl tajemník fakulty Vojtěch Moštěk. Studenti žurnalistiky se také mohou těšit na vybudování nového televizního studia za více než sedm milionů korun, se kterým rozpočet počítá.

Studentští senátoři chtějí své schůze natáčet

Podle předsedkyně studentské komory Akademického senátu Kláry Bažantové se změny v rozpočtu studentů jinak výrazně nedotknou: „Jako zástupcům studentstva nám jde hlavně o věci, které se studentů přímo týkají, jako jsou třeba náklady na chod fakulty. Fakulta jde ale spíš dopředu, takže s tím problém není."

Kromě rozpočtu senátoři projednávali i změny jednacího řádu a způsob, jakým vzbudit zájem studentů o činnost senátu. Členové studentské komory navrhli snížení svého volebního období ze dvou na jeden rok a chtějí, aby se senátní schůze natáčely. K hlasování už se ale senátoři nedostali a svá rozhodnutí odložili na další schůze.

Klíčová slova: Akademický senát, schůze, rozpočet

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.