28.04.2013 20:18

Aktuálně: Čeští hokejisté prohráli s ruskou sbornou

Autor: Markéta Černá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hokejisté z Ruska zdolali před několika minutami tým České republiky 2:1, a stali se tak vítězi letošního ročníku Euro Hockey Tour. Zápasu v Brně přihlíželo přes sedm tisíc diváků.

Brno – Odolat náporu sborné nedokázali čeští hokejisté pod vedením kouče Aloise Hadamczika. Ve vyprodané Kajot Areně v Brně podlehli před okamžikem týmu Ruska 1:2. Po včerejší porážce Finska 2:1 se tak dnešním vítězstvím stali Rusové šampiony celého Euro Hockey Tour 2013. Český tým skončil v celkovém pořadí na druhém místě.Kuznitzov dostal za podražení českého hráče dvě trestné minuty.

První branku vstřelil v páté minutě Ivan Rachůnek a poslal tak český tým do vedení. Na začátku druhé třetiny však Rusové gólem Yegora Averina vyrovnali na 1:1. Šest vteřin před koncem druhé třetiny překonal v přesilovce brankáře Saláka ruský hráč Kirill Petrov. V poslední třetině vyrovnaného zápasu měli gólové šance oba týmy, puk už se však v ani jedné z branek neobjevil. Češi nedokázali překonat ruského brankáře ani v přesilovkách pět na tři.

„Byl to parádní zápas, i když výsledek mohl být jiný. Ale užil jsem si to i tak,“ řekl po finálovém utkání student Pavel Sedlařík. Atmosféra v Kajot Areně byla bouřlivá, fanoušci se snažili podporovat svůj tým ze všech sil. K překonání ruských hokejistů to však nestačilo.

Euro Hockey Tour je série hokejových zápasů, na kterých se každoročně střetávají repezentační výběry Česka, Finska, Švédska a Ruska. Každá z těchto čtyř zemí pořádá vlastní soutěž a celková tabulka určí konečné umístění v celém turnaji. V české části her letos domácí tým obsadil třetí příčku. Na stříbrné pozici skončili Rusové a z výhry se mohli radovat hokejisté Švédska, kteří si tak zvedli sebevědomí před nadcházejícím mistrovstvím světa.