07.12.2013 20:56

Aktuálně: České florbalistky v prvním zápase na MS rozdrtily Norsko

Autor: Tomáš Lupínek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Skvělý start do světového šampionátu předvedly v dnešním zápase české florbalové reprezentantky. V Brněnské hale Vodova porazily Norský tým 6:1.

Brno - Ve svém prvním zápase na letošním mistrovství světa porazily v sobotu české florbalistky Norsko vysokým rozdílem 6:1. Zápas v brněnské hale Vodova sledovalo 2435 diváků.

První branku zápasu vstřelila bodově nejproduktivnější hráčka utkání Nikola Černá až v poslední minutě první třetiny. Diváci si ale přišli na své hlavně v druhé třetině,  ve které padly celkem čtyři branky. Ve dvacáté páté minutě zvýšila Dominika Steglová po asistenci Adély Bočanové na 2:0 pro český tým, o tři minuty později snížily norské reprezentantky gólem Elisabeth Torp.

Oficiální logo šampionátu. Foto: WFC2013

Po inkasovaném gólu přebraly hru pod svou kontrolu opět české hráčky, které díky trefám Hany Sládečkové, Jany Vojáčkové, Terezy Urbánkové zvýšily skóre na vysokých 5:1. Konečný výsledek pak upravila rovné tři minuty před koncem po asistenci Černé Iveta Hyršlová.

Utkání sledovalo více než dva tisíce diváků, většina z nich patřila k fanouškům českého týmu. „Bylo to skvělé, i když ze začátku nevypadalo, že padně tolik gólů," řekla po utkání návštěvnice Anna Dittrichová. Zatímco příznivci českých florbalistek oslavovali úspěch, skromný počet norských fanoušků odcházeli zklamaní. „Doufala jsem, že bychom mohli utkání vyrovnat, ale ve druhé třetině jsme Češkám nestačily," komentuje výkon svého národního týmu Ingrid Mathre. Zájemci mohou sledovat všechny zápasy šampionátu také online na oficiálních stránkách události.

České hráčky čeká v neděli od pěti odpoledne utkání se Švýcarkami, v pondělí poměří síly s Lotyšským výběrem.

Více o letošním šampionátu se můžete dočíst zde.

Klíčová slova: florbal, Česko, Norsko, Brno, výhra