04.05.2013 22:50


Aktuálně: Česká televize otevřela dveře návštěvníkům, mnoho z nich však čekalo ve frontě zbytečně

Autor: Michal Dvořák | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dnes měli všichni zájemci jedinečnou možnost prohlédnout si prostory, ve kterých vznikají pořady České televize. Kromě toho čekala na návštěvníky i možnost vyzkoušet si práci s televizní technikou. Samozřejmostí bylo setkání s oblíbenými herci a moderátory. Kvůli malé kapacitě studia a velkému zájmu o exkurzi se však všichni z čekajících do budovy nedostali.

Návštěvníky zval do brněnského studia České televize i Večerníček. Foto: Michal DvořákBrno – Letošní den otevřených dveří se nesl ve znamení významného jubilea. „Vzhledem k tomu, že slavíme výročí šedesát let od vzniku, je letošní ročník dne otevřených dveří pojat trochu netradičně. Kromě prohlídkových tras ve studiu je připraven i bohatý doprovodný program,“ vysvětlila tisková mluvčí České televize Michaela Fricová.  Poprvé se otevřely brány do všech budov televize současně – tedy v Praze, v Brně i v Ostravě. V brněnském studiu v Jezuitské ulici začal program v devět hodin dopoledne a jeho ukončení bylo původně naplánováno na šestnáctou hodinu.

Organizátoři rozřazovali návštěvníky do skupin asi po dvaceti členech. Poté, co vešli do budovy, se jich ujal průvodce a společně se vypravili na exkurzi po naplánované trase. Přítomní se podívali do zpravodajského studia, střižen, kostymérny i maskérny. Poslední zmíněná místnost se stala častou zastávkou především dětí – pracovnice jim tvořily na tvářích falešné šrámy a další masky.

Každý z návštěvníků měl možnost detailně si prohlédnout dekorace brněnských pořadů a na své si přišli i milovníci techniky. Předmětem jejich zájmu byly přenosové vozy připravené spolu s jejich ochotnou posádkou na všechny zvědavce. Při autogramiádě mohli přítomní získat podpisy průvodců Dobrým ránem Lenny Trčkové a Ondřeje Blaha i moderátorů Událostí v regionech Lenky Solanské, Ivy Šmelové a Petra Malého.  Svůj autogram nabízel také režisér Jiří Strach a dvojice herců z jeho poslední pohádky Šťastný smolař – Martina Zábranská a Filip Cíl.

Příležitosti nahlédnout do zákulisí veřejnoprávní televize využily tisíce lidí nejen z Brna, ale i z dalších částí Moravy. "Říkali jsme si, že by to mohlo být zajímavé pro nás, ale i pro syna, který se těší na rekvizity ze svých oblíbených pohádek. Ve frontě čekáme asi hodinu, ale zdá se mi, že brzy už budeme na řadě," vysvětluje návštěvnice Trnková, která do Brna přijela s manželem a sedmiletým synem z Prostějova.

Čekající zájemci vytvořili frontu dlouhou více než sto metrů. Vinula se Jezuitskou ulicí, dále pokračovala kolem kavárny Savoy a končila až v ulici Běhounské. „Bohužel zájem je větší, než jsme čekali. Na jednu stranu nás to samozřejmě těší, ale už nyní je zřejmé, že se dovnitř všichni nedostanou. Kolem páté hodiny budeme muset vzít posledního návštěvníka,“ komentuje vzniklou situaci tisková mluvčí Televizního studia Brno Hana Orošová, která přišla nepříjemnou novinu osobně sdělit opozdilcům stojícím na konci dlouhé řady. „Byl jsem tu již ráno a fronta byla snad ještě delší, proto jsem si řekl, že se vrátím později. Koukám ale, že jsem situaci moc neodhadl. Mohl jsem být uvnitř, ale teď už to nejspíš nemá cenu,“ postěžoval si důchodce Vladimír Vlček.

 

Brno – letošní den otevřených dveří se nesl ve znamení významného jubilea. „Vzhledem k tomu, že slavíme výročí šedesát let od vzniku, je letošní ročník dne otevřených dveří pojat trochu netradičně. Kromě prohlídkových tras ve studiu je připraven i bohatý doprovodný program,“ vysvětlila tisková mluvčí České televize Michaela Fricová.  Poprvé se otevřely brány do všech budov televize současně – tedy v Praze, v Brně i v Ostravě. V brněnském studiu v Jezuitské ulici začal program v devět hodin dopoledne a jeho ukončení bylo původně naplánováno na šestnáctou hodinu.

Klíčová slova: Brno, Česká televize, Den otevřených dveří

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.