18.04.2013 10:52


Aktuálně: Brno pronajme kino Scala Masarykově univerzitě

Autor: Jolana Rumanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Kino Scala na Moravském náměstí bude sloužit studentům. Brno se po dlouhých jednáních dohodlo s Masarykovou univerzitou na jeho pronájmu za necelé dva miliony korun za rok. Město však přislíbilo vybraný nájem investovat zpět do promítacího objektu. „Univerzita získá v centru Brna multifunkční sál s velkou kapacitou, který dosud postrádala,“ slibuje si od dohody rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

Brno - Bývalé kino Scala město pronajme Masarykově univerzitě. Ta o něj měla zájem už od uzavření objektu před dvěma lety, jednání se ale táhla dlouho. „Nebylo úplně jednoduché se na podmínkách shodnout. Univerzity si běžně kina nepronajímají,“ vysvětlil rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. 

Pronájem schválila Rada města Brna ve středu 17. dubna. Smlouvu s univerzitou na dvacet let, tedy do roku 2033, podepíše město v blízké době. Masarykova univerzita hodlá prostor využít na pořádání přednášek, výuky, konferencí, speciálních promítání a obnoví také provoz běžného kina pro veřejnost.

„Spolupracujeme s partnerem, který provozuje tři kina v Praze. Těšíme se, že nabídneme brněnským divákům trochu alternativní program, na který doposud nebyli zvyklí. Plánujeme noční premiéry, promítání pro maminky s dětmi a podobně,“ přiblížil ambice univerzity prorektor Jiří Němec. V sále o kapacitě pět set míst se budou konat také konference, například instituce CEITEC a dalších projektů. Němec uvedl, že jednání s partnery teprve začíná a univerzita se nebrání jakékoli nabídce. Bližší představu o tom, co se v kině bude konkrétně dít, by zástupci univerzity rádi představili do dvou měsíců.

Před slavnostním otevřením v září 2013 musí ale kino projít rekonstrukcí. Univerzita přemění sál na multifunkční prostor, vybuduje bezbariérový přístup, rekonstruuje kanalizaci a elektroinstalaci a provede mnoho dalších nezbytných úprav.

Klíčová slova: Scala, kino, Masarykova univerzita, pronájem, Brno, město

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.