20.12.2011 11:48


Aktuálně: Brno Gospel Choir roztleskal náměstí Svobody

Autor: Dagmar Mašková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brněnský pěvecký soubor Gospel Choir dnes v podvečer vystoupil na náměstí Svobody. Koncert se konal v rámci kulturního programu Brněnské Vánoce.

Autor: Dagmar Mašková

Brno Členové Brno Gospel Choir, brněnského pěveckého souboru gospelových spirituálů, dnes v podvečer zazpíval na náměstí Svobody. Někteří návštěvníci se shromáždili přímo před podiem vedle morového sloupu obloženého svíčkami zapálenými k poctění památky zesnulého Václava Havla, mnoho dalších však poslouchalo soubor při procházení stánků Vánočních trhů.

Brno Gospel Choir roztleskal náměstí Svobody. Foto: Dagmar Mašková

Koncert pořádalo Turistické centrum města Brna a před podiem se sešlo desítky diváků. Brno Gospel Choir má v současnosti čtyřicet pět členů, vede je dirigentka Zuzana Petlanová. Jednou ze zpěvaček souboru je i členka pedagogického sboru fakulty sociálních sociálních studií Masarykovy univerzity Zuzana Masopustová.

Zpěváky v oranžových šálách doprovázel klávesista a bubeník. Vystoupení začalo v pět hodin a končilo před šestou, za tu dobu zaznělo celkem deset gospelových skladeb. Při mnohých z nich se ke zpěvu přidala i část publika. Gospel je živá a emotivní duchovní hudba vycházející z tradice a kultury amerických černochů.

Klíčová slova: Brno Gospel Choir, koncert, brněnské Vánoce

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.