04.05.2018 23:50


Aktuálně: Brněnští Draci porazili chybující Třebíč

Autor: Jan Jakovljevič | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Draci Brno dnes přivítali na svém stadionu třebíčské Nuclears. Podle postavení obou týmů v tabulce se očekávalo vyrovnané utkání. To se však nenaplnilo, třebíčští chybovali při hře v poli a nedařilo se jim ani na pálce. Brněnští si tak bez větších problémů došli pro další vítězství, kterým si upevnili své vedení v extraligové tabulce. Zápas ozválštnilo také loučení legendy českého baseballu, někdejšího hráče Draků a až do dneška hráče Třebíče Davida Winklera s kariérou.

Autor: Jan Jakovljevič

Brno - V dalším utkání baseballové extraligy zavítal na hřiště brněnských Draků tým Nuclears z Třebíče. Jelikož šlo o střetnutí prvního týmu extraligové tabulky se čtvrtým, očekával se vyrovnaný souboj až do posledního nadhozu.

Skóre otevřel hned v první směně brněnský Dubový, který doběhl na domácí metu po jednometovém odpalu Jakuba Hajtmara. Hosté odpověděli na začátku následující směny, kdy David Winkler, který se v utkání loučil s kariérou, stáhl domů Daniela Camerona. Domácí však zareagovali ještě v dolní části téže směny, když na domácí metu doběhli Moštek a Dubový a upravili stav na 3:1 pro Draky.

Zápasu poté dominovali nadhazovači, a to až do páté směny, kdy po sebeobětovacím odpalu domácího Schneidera znovu doběhl domů Moštek. Třebíčským se nedařilo prosadit se na pálce, buď byli strikeoutovaní, nebo odpalem trefili výbornou defenzivu domácích. A byli to tak právě domácí, kteří opět skórovali. Tentokrát doběhl Hubbard, který využil chyby spojky Nuclears při bránění odpalu Polanského a zvýšil na 5:1.

Mírná naděje svitla třebíčským v osmé směně, kdy se Davies dostal po chybě domácí spojky na první metu. Poté ukradl postupně druhou a třetí metu a po jednometovém odpalu Camerona snížil na 2:5 z pohledu Třebíče. Draci však v dolní části téže směny odpověděli a po odpalu Čecha zvýšil Schneider na konečných 6:2.

„Třebíč se oproti loňsku hodně zlepšila a hraje hezký baseball. Měli dnes spíš smůlu, že se trefovali do naší téměř bezchybné defenzivy. Výborný zápas odehráli i naši nadhazovači,” okomentovala utkání spojka brněnských Draků Martin Schneider, který dnešní vítězství považuje za zasloužené. Podle hostujícího nadhazovače Michala Pruši bylo dnešní utkání víceméně vyrovnané. „Draci získali body hlavně díky našim chybám v poli. Těch se musíme do budoucna vyvarovat,” řekl Pruša.

Nuclears budou mít šanci na reparát proti Drakům hned zítra na domácím hřišti. Utkání v Třebíčí začíná v šestnáct hodin.

Klíčová slova: baseball, Draci Brno, Nuclears Třebíč, extraliga, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.