19.10.2013 20:14

Aktuálně: Brněnský Valosun si po vítězství nad Strakonicemi upevnil druhou příčku v tabulce

Autor: Miroslav Vozdecký | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Kdo v sobotní podvečer navštívil Městskou halu míčových sportů v Brně, nelitoval. Basketbalistky místního Valosunu porazily v dramatickém utkání devátého kola Ženské basketbalové ligy hráčky BK Czech Coal Aldast Strakonice 73:68.

Autor: Miroslav Vozdecký

Brno – V souboji druhého týmu s pátým začaly aktivněji Brňanky. Třemi rychlými dvojkami v prvních minutách zápasu se ujaly vedení. Zásluhou slovenské reprezentantky a současně bývalé královopolské křídelnice Zuzany Mračnové se však Strakonice zvedly a první čtvrtinu vyhrály 22:23. „Na soupeřky jsme chtěly vlétnout hned od začátku, ale to se nám kvůli vlastním chybám, především na doskoku, nepodařilo,“ řekla Beáta Adamcová, autorka devíti brněnských bodů.

Svěřenkyně trenéra Mariana Svobody nicméně díky zlepšené obranné činnost a velkému množství doskoků opanovaly čtvrtinu druhou. „Nastoupily jsme do ní s tím, že omezíme ztráty a přitvrdíme v obraně, hlavně v clonách na míč,“ dodala Adamcová.

Po změně stran navýšily domácí hráčky své vedení o tři body, a přestože se ještě jednou podařilo bronzovým medailistkám z roku 2011 dorovnat skóre, na vítězství to nestačilo. Definitivně o možnost poprat se o dva body do tabulky Jihočešky přišly šest minut před koncem, kdy po technické chybě proměnila Amber Nicol Spargue trestné hody a získala pro Valosun rozhodující náskok. „V druhém poločase nám chyběl kolektivní výkon a trpělivost. Příliš individuální a místy zbrklá hra pomohla soupeři, aby se dostal do výraznějšího vedení,“ prohlásila Zuzana Mračnová, nejlepší střelkyně Strakonic.

Po devíti odehraných kolech se na čele tabulky nadále nachází obhájkyně titulu ZVVZ USK Praha před dvojicí brněnským klubů Valosun KP Brno a BK Imos Brno. „Jsme moc rádi, že jsme zvítězili a udrželi si druhé místo v tabulce,“ uzavřel kouč královopolského družstva Marian Svoboda.

Valosun KP Brno - BK Czech Coal Aldast Strakonice 73:68 (22:23, 38:35, 54:48)
Nejvíce bodů: Spargue 16, Sedláková 14, Conners 13 – Mračnová a Porter po 17, Jilečková 9

Klíčová slova: basketbal, Valosun, Brno, Strakonice