08.03.2013 11:15

Aktuálně: Brněnské volejbalistky jdou play-off vstříc

Autor: Adéla Jelínková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

„Jeďte holky!“ hřímalo včera celou halou Vodová, když domácímu týmu volejbalistek chyběl jeden bod k výhře. Ten si nakonec Brno připsalo díky své důslednosti v blocích, ale i nepřesnému útoku slavistek. Brno tak zvítězilo poměrem 25:16; 25:21 a 25:21. Dostalo se díky tomu před tým Slavie na šesté místo, a k play-off má zase blíž.

Radost z vítězného smeče. Foto: Anna Barochová

Ačkoliv je hala Vodová až na kraji města, fanouškům zjevně nedělá problém se tam dostat. S vervou a nadšením přijeli podpořit domácí tým v jeho důležitém zápase. Odměnou jim byla výhra v divácky líbivém třísetovém zápase. Už nástup do prvního setu byl rychlý a s přesnými přihrávkami. Volejbalistky Slavie nedokázaly brněnskou obranou proniknout a během dvaceti pěti minut hry se ani jednou nedostaly do vedení. „Náš dnešní výkon na Brno prostě nestačil, a to hlavně v obraně. Nebyly jsme schopné je dobře zblokovat,“ zhodnotila práci týmu smečařka Ivana Cebáková.

Ve druhém setu královská jízda Brna pokračovala. Mezi hlavní zbraně patřily především smeče a důslednost ve hře. „Dnes jsme měly špičkovou přihrávku, což nás v předešlých zápasech trápilo,“ řekla k výsledku univerzálka Anna Širůčková, která spolu se smečařkou Věrou Marešovou patřila k nejvýraznějším hráčkám zápasu. Ve třetím setu začaly slavistky víc bránit a přešly na agresivnější hru. Díky tomu se hostující hráčky poprvé ve hře dostaly do vedení - za stavu 19:18. Ani to je ale nakonec nezachránilo před prohrou a sestupem na sedmou pozici.

Slávistky v akci. Foto: Anna Barochová

Soupeřky ze Slavie byly pro Královopolský volejbalový tým velkou výzvou také proto, že už s nimi letos jednou prohrály. Vítězstvím tak brněnské volejbalistky mažou tuto smutnou vzpomínku. Navíc po dvou prohraných zápasech se Šternberkem a Ostravou přinášejí znovu naději na postup. „Poslední dobou jsme měli problémy v koncovkách. Holky si dost nevěřily a bály se, že udělají chybu. Řekl jsem jim, aby do toho šly na plno a vyplatilo se,“ řekl k zápasu nový trenér volejbalistek Přemysl Kubala, který na postu trenéra vystřídal v lednu Stanislava Václavíka.

V současné době má tým odehraných 24 utkání a do konečného sčítání bodů ho ještě čekají dva zápasy, a to se smolnou dvojicí Šternberk, Ostrava. V obou bude tým navíc muset čelit soupeřům v jejich domácím prostředí. Trenér Kubala je ale přesvědčen, že pokud si budou věřit a nebudou se bát, že zbytečně zkazí míče, je cesta do play-off otevřená. Stále však ještě záleží na tom, jak dopadnou zápasy Slavie, která by mohla pořadím ještě jednou zamíchat.