08.12.2013 18:32


Aktuálně: Brněnské házenkářky v posledním zápase podzimní části uhrály remízu

Autor: Martina Marková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hala v Bohunicích hostila v sobotu 8. prosince poslední zápas podzimní části házenkářské sezóny. Do Brna přijelo družstvo z Mostu, které mělo pouze o dva body více než brněnský celek. Očekával se tedy vyrovnaný zápas, což se potvrdilo. Zápas skončil remízou 25:25 a obě družstva tak získala po jednom bodu.

Brno – Do Brna zavítaly na poslední zápas podzimní části 1. ligy žen házenkářky z Mostu. Domácí celek ještě doma nebodoval, a tak bylo jasné, že se chce o poslední možné body porvat. Týmy jsou v tabulce hned pod sebou, ale Most má o jedno vítězství více. Diváci tak mohli očekávat, že utkání v neděli 8. prosince bude napínavé od první minuty až do závěrečného hvizdu. „Bylo to drama až do konce. Holky se snažily, ale fyzicky na tom byl lépe soupeř. Na obou stranách bylo k vidění několik pěkných akcí, ale i mnoho ztrát míče,“ okomentovala utkání divačka Lenka Hájková.

V poločase ještě brněnské házenkářky vedly o dvě branky. Foto: Martina Marková.Do zápasu lépe vstoupil domácí tým, který si rychle vybudoval čtyřbrankový náskok. Pak ale začal soupeř dotahovat a hra byla po celou dobu prvního poločasu vyrovnaná. V poločase si ještě brněnské házenkářky dovedly pohlídat dvoubrankový náskok, ale ve druhé polovině hosté předvedli svou hlavně fyzickou, ale i zkušenostní převahu. Za Most nastoupilo několik hráček, které patří do širšího kádru interligového celku a jejich zkušenosti přinesly Mostu alespoň dotažení gólové ztráty a zisk jednoho bodu za remízu. „Nehrály jsme špatně a na vítězství jsme měly. Většinu zápasu jsme vedly, pak jsme neproměnily několik vyložených šancí a bylo srovnáno,“ shrnula průběh zápasu brněnská hráčka Eva Janoušková.

Neproměňování vyložených šancí bylo hlavní důvodem hned několika proher brněnského celku v podzimní části. Na nováčka soutěže uhrál několik vyrovnaných utkání i s týmy z první poloviny tabulky. V utkáních s ostravskou Porubou, pražskými Vršovicemi, HC Plzní i Mostem však soupeři ukázali zkušenosti, které za několik let strávených v první lize získali, a brněnské házenkářky porazili. Dvě kola před koncem přišel otřes uvnitř klubu a z týmu odešlo hned několik hráček základní sestavy. Poslední dva zápasy se tak nesly v duchu improvizace sestavy.

Po první polovině sezóny obsadil brněnský tým předposlední místo v tabulce. Na svém kontě má dvě výhry a jednu remízu a tudíž pět bodů. Není ovšem nikterak vzdálený svým soupeřům, a pokud na jaře zpřesní hru a vyvaruje se nepřesným střelám, může své soupeře ještě snadno dohnat.

O nepříliš vydařeném startu brněnských házenkářek v první lize si můžete přečíst zde.

Klíčová slova: Brno, Most, házená, ženy, 1. liga, podzimní část sezóny, remíza

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.