03.05.2012 20:14


Aktuálně: Brňané si zdarma užívají Majálesu

Autor: Magdaléna Daňková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Fanoušci festivalů a piva dnes navštívili Majáles Vysokého učení technického (VUT). Ten začal v pravé poledne průvodem masek, který mířil od Stavební fakulty VUT na ulici Veveří do areálu kolejí Pod Palackého vrchem, kde později pokračoval hudebním programem. Vstup byl pro všechny zadarmo.

Brno Majáles VUT pořádal již podruhé studentský klub Terč, který i během roku připravuje různé akce nejen pro studenty. „Tuhle akci jsme se rozhodli uspořádat zhruba před rokem. S partou pěti lidí, kteří tvoří neziskovou organizaci Terč, jsme si řekli, že Majáles byl měl být zadarmo a pro všechny. Tak jsme jej uspořádali zadarmo a pro všechny,“ řekl jeden z pořadatelů akce Oldřich Vojáček.

Cestou z tramvajové zastávky do areálu se z početného davu ozývaly hlasy natěšených studentů. ,,To je super, že je to zadarmo," zvolala asi dvaadvacetiletá studentka. ,,Všichni se jdou dneska opít." ,,Ne, všichni se jdou dneska bavit," diskutovali mezi sebou dva kamarádi.

Organizátoři na festivalu připravili tři hudební scény, Starobrno, Terč a Yachtronic stage, na kterých kapely hrály rozličné hudební žánry. Program zahájila dívčí punk-rocková skupina Sweet Zone. Na vedlejší scéně pivovaru Starobrno přilákala posluchače kapela Pub Animals s frontmanem Pavlem Podruhem. „Brno, je tu s náma někdo? Pojďte skákat se mnou!“ vyzýval fanoušky zpěvák. Jejich energické vystoupení nakonec diváci odměnili hlasitým potleskem a skandováním. „Pořádně se dneska opijte z toho Starobrna!“ vzkázal návštěvníkům frontman Podruh.

Frontman skupiny Pub Animals baví fanoušky. Foto: Magdaléna Daňková

Jeho slova si mnozí diváci vzali k srdci a u stánků s pivem se začaly tvořit hloučky žíznivců. „Vole, to je super pecka ta kapela. Ale nejvíc se těším na to Prago!“ křičela své pocity z festivalu slečna z davu. Kolem třetí odpoledne se prostranství okolo Podnikatelské fakulty VUT začalo zaplňovat studenty. Kdo se chtěl dnes na kolejích učit, měl smůlu. Hlasitá hudba se rozléhala celým areálem.

Odpoledne si návštěvníci poslechli také skupinu Rybičky 48, rakouského reggae zpěváka Rocky Leona či populární kapelu Mandrage. „Lidé, kteří na festivalu pomáhají, to dělají dobrovolně. Všechno ostatní je financováno sponzory,“ uvedl pořadatel Vojáček. 

Mezi skupinkou posluchačů, kteří seděli na trávě u fakulty a vychutnávali si teplé počasí a pivo v plastovém kelímku, se občas mihl student v obleku jdoucí ze zkoušky. „Tak co, jaký to bylo?“ volal na něj z dálky kamarád. „Docela těžký, mám z toho blbej pocit,“ odpověděl tázaný. „Tak přijď pak za náma,“ dodal festivalový návštěvník.

Majálesová pohoda na venkovní pohovce u klubu Yacht. Foto: Magdaléna Daňková
Jediná hudební scéna, na které se toho odpoledne moc nedělo, byla Yachtronic stage u klubu Yacht. Dle programu měl nabídnout žánrově pestré hudební sety lokálních dj's. Před čtvrtou odpolední však hrál dj pouze pro skupinku tří lidí a psa, kteří si na venkovní pohovce vychutnávali klobásu z nedalekého stánku s občerstvením. O ty na Majálesu nebyla nouze. Kromě klasických langošů a cukrovinek si příchozí mohli dát také smažené čínské nudle nebo kus opečeného selete.

Hudební koncerty budou pokračovat až do večera. Návštěvníci si dále poslechnou španělskou ska-punkovou kapelu The Locos nebo českou reggae-popovou sestavu The Spankers v čele se zpěvačkou Sisi Fehérovou.
Konec programu stanovili organizátoři na jedenáctou hodinu večerní. Tím ale jednodenní festival nekončí. V hudebním klubu Fléda je totiž připravena afterparty s kapelou Le Pneumatiq a DJ A. Na tu se všichni účastníci mohou dopravit posílenými dopravními linkami ze zastávky Technologický park. 

Dále čtěte o situaci v městské hromadné dopravě v Brně během Majálesu ZDE

Klíčová slova: Majáles VUT, Starobrno, hudební kapely, Terč

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.