13.04.2013 17:16


Aktuálně: Běžecké závody Hradec na nohou přilákaly spoustu místních sportovců

Autor: Veronika Pírková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Okolí královéhradeckého sídliště Plachta bylo dnes plné sportovců. Konaly se tam běžecké závody, které jsou součástí akce Hradec na nohou. Kromě dnešního desetikilometrového běhu mohou místní zkusit své síly například i v květnu nebo v říjnu na Hradeckém půlmaratonu.

Hradec Králové – Lesy okolo Hradce Králové dnes dopoledne ožily nejen běžeckými závody. Na start prvního ročníku Hradecké desítky se postavilo bezmála dvě stě mladých i starších závodníků.

Hradecké závody přilákaly hlavně sportovce. Foto: Veronika PírkováÚčastníci se zapisovali na závod už od devíti hodin dopoledne, kategorií bylo hned několik. Děti do patnácti let mohly závodit v běhu nebo na kolečkových bruslích. Pro dospělé byl připraven desetikilometrový silniční závod skrz královéhradecké lesy.

Pěkné počasí přilákalo hlavně rodiny s dětmi, ale i mladé sportovce. „Nejde mi o výhru, chci si pouze zasportovat a vybít trochu energie. Vítězství by mě ale samozřejmě potěšilo,“ řekla jedna z přihlášených závodnic Karolína Pudilová. Příjemné podmínky si pochvalovali i pořadatelé, kteří už předem na svých stránkách slibovali, že na sněhu se určitě běžet nebude. „Závody by se ale uskutečnily, i kdyby pršelo,“ potvrdil jeden z pořadatelů Roman Šinkovský.

Pro výherce jednotlivých kategorií byly připraveny věcné ceny od sponzorů, každý dětský závodník navíc dostal sladkou odměnu z pekárny. Účastníci si poté mohli zasoutěžit i v tombole, jejíž hlavní cenou bylo místo v příměstském letním táboře. Vítěze všech kategorií pořadatelé slavnostně vyhlásili ve dvě hodiny odpoledne.

Klíčová slova: závody, běh, sportovní dopoledne, Hradec Králové

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.