04.04.2018 21:50


Aktuálně: Běžci na Kraví hoře zakončili sérii závodů O kolečko víc

Autor: Nikola Pavlasová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Nadšenci do běhání se dnes po páté hodině sešli u brněnské hvězdárny, aby třetím a posledním závodem zakončili sérii O kolečko víc. V parku na Kraví hoře soutěžili běžci v osmi kategoriích. Kromě vyhlášení výsledků dnešního běhu ocenili organizátoři i ty, kteří se účastnili všech závodů a po sečtení měli nejlepší časy.

Téměř čtyři kilometry museli uběhnout závodníci kategorie juniorů, žen A, žen B, mužů A a mužů B. Foto: Nikola Pavlasová

Brno - Posledním ze tří závodů dnes v podvečer na Kraví hoře vyvrcholil první ročník běžeckého seriálu O kolečko víc. Běžci soutěžili v celkem osmi kategoriích - mladší žáci a žačky, starší žáci, starší žačky, juniorky, ženy A, ženy B, muži A a muži B. Do kategorie juniorů se nepřihlásil žádný závodník, proto ji organizátoři vynechali. „S každým dalším závodem se prodlužuje trať a závodníci běhají o jedno kolo více. Začínali jsme se čtyřmi, dnes je kol už šest,“ objasnil původ názvu jeden z organizátorů seriálu David Weinfurt.

Ti nejmladší závodili na trase dlouhé dvě stě metrů. Starší závodníci startovali do šesti set šedesáti metrového okruhu. Běžci z kategorií starších žáků a žaček ho běželi jednou, všichni ostatní šestkrát. Závodníci museli na každém kole překonat patnáctimetrové převýšení.

Pro první místo si dnes doběhli Vilém Jančuš, Nela Dlouhá, Marta Klobásková, Petra Mlejnková, Klára Valentová, Jaroslav Říha a Martin Skyba. Kromě dnešních výsledků organizátoři vyhlásili i celkové pořadí běžeckého seriálu a ocenili ty nejlepší. „Jsem tu dnes poprvé. O závodě jsem se dozvěděla náhodou, myslím, že by to chtělo nějakou větší reklamu. Prostředí je ale perfektní,“ řekla závodnice z kategorie žen B, Monika Rusínová.

Vytyčená trať vedla po chodnících a cestách, kde se závodníci museli vyhýbat návštěvníkům parku. „Nejdřív nás napadl název a pak jsme hledali lokalitu, kde by se dalo s každým závodem přidávat jedno kolečko. Zároveň jsme ale dbali na to, aby se nepřidávalo moc a závodníky to neodradilo,“ řekla za organizátory Jana Oudová. První ročník běžeckého seriálu hodnotí organizátoři pozitivně a akci by chtěli zopakovat v podobném termínu i příští rok.

Klíčová slova: běh, Kraví hora, O kolečko víc, běhání

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.