18.03.2015 22:59

Aktuálně: Basketbalistky IMOS Brno vyhrály nad Strakonicemi

Autor: Kulhánek Tomáš | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V posledním domácím zápase základní části nejvyšší domácí baketbalové ligy žen přivítaly brněnské hráčky tým Strakonic. Svěřenkyně trenéra Bobrovského především díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase potvrdily roli favoritek a zvítězily 61:53. Nejlepšími střelkyněmi zápasu byly s osmnácti body domácí hráčka Ivana Jalčová a hostující Edita Šujanová.

Brno – Hráčky IMOS Brno přivítaly ve 20. kole nejvyšší domácí basketbalové ligy žen tým Strakonic. Domácí basketbalistky šly do zápasu jako jasný favorit. V ligové tabulce se Brňanky drží na pátém místě a dobrou formu potvrdily hlavně ve víkendovém finále Českého poháru, odkud si přivezly střibrné medaile. To Strakonice přijely do moravské metropole hájit osmé, poslední postupové místo do play-off.

Rozdíl mezi oběma týmy dlouho nebyl znát. Hráčky ze Strakonic zahájily zápas ve vysokém tempu a především díky devíti bodům americké křídelnice Marrisy Kastanekové ovládly první čtvrtinu tříbodovým rozdílem 20:17. Ani ve druhé části nedokázaly brněnské favoritky strhnout vedení na svou stranu. Díky proměněným trestným hodům Jenny Smithové v poslední minutě druhé čtvrtiny ale odcházely oba týmy do kabin za nerozhodného stavu 30:30.

Zápas nabídl velmi vyhrocené osobní souboje. Foto: Tomáš Kulhánek.

Po poločasové přestávce už hostující hráčky tempo domácích Brňanek neudržely. Díky osmibodové šňůře na začátku třetí čtvrtiny získaly svěřenkyně trenéra Bobrovského náskok, který už do konce zápasu nepustily. Výbornými individuálními výkony se prezentovaly především slovenská rozehrávačka Ivana Jalčová a česká křídelnice Kateřina Hindráková. Druhá jmenovaná ve 33. minutě po rychlém úniku zvyšovala již na rozdíl sedmnácti bodů. V posledních minutách zápasu dokázaly Strakonice zápas ještě trochu zdramatizovat. Ale ani skvělý výkon reprezentantky Edity Šujanové už na obrat nestačil. Vítězstvím 61:53 si Brňanky zajistily konečné páté místo v základní části ženské basketbalové ligy. Naopak Strakonice i kvůli výhře VŠ Praha nad Trutnovem spadly na nepostupové deváté místo.

V posledním kole letošního ročníku čeká IMOS brněnské derby s Valosunem, nicméně na čtvrtfinálovém souboji s Nymburkem už jeho výsledek nemůže nic změnit. To Strakonice čeká zápas pravdy. Pokud chtějí postoupit do play-off, musí v sobotním posledním zápase porazit Nymburk a ještě doufat, že VŠ Praha neporazí v páteční předehrávce basketbalistky z Hradce Králové.

Klíčová slova: basketbal, IMOS Brno, Strakonice